Fener'i küçük bir takım için bırakmam!

Fener'i küçük bir takım için bırakmam!.7251
  • Giriş : 07.12.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe'nin başarılı futbolcusu Tuncay Şanlı, takımdan ayrılmayı bugüne kadar hiç aklına getirmediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ayrılmak gibi bir ihtimali bugüne kadar düşünmedim. Ama gün gelir sorumlular benimle çalışmak istemezlerse veda etmek zorunda kalırım. O gün gideceğim yer Fenerbahçe'den daha büyük bir Avrupa takımı olur. Fenerbahçe'den küçük bir takım için ayrılmam. Avrupa'ya macera için çıkılmaz. Uzun soluklu başarılar için bu yola çıkılır." açıklamasında bulundu.

"Zico'nun çıkardığı kadroya ve onun taktiklerine ne kadar güveniyorsun?" şeklindeki bir soruya Tuncay, "Yıllardır futbolla yaşayan, kariyerli birini benim eleştirmem çok komik olur. Onun hamleleri çok maçı etkilemiştir. Benim antrenörlük gibi bir hayalim yok. Zico'nun yerine kendimi koyup, onu hiç eleştirmedim. Bugün onun sistemi neticesinde her oyuncu, her an oynayabilir durumda. Bu sebeple taraftarlar ona saygı duymalı." cevabını verdi.

Alex'in büyük maçlarda Fenerbahçe'ye bir şey vermediği eleştirilerine katılmadığını belirten Tuncay, istatistiklerin bunun aksini gösterdiğini ve Brezilyalının takımları için büyük bir güç olduğunu belirtti. Samandıra Tesisleri'nde hayatını sürdüren milli futbolcu, orayı evi gibi gördüğünü, böyle bir hayat tarzını zaman zaman her futbolcunun tatması gerektiğini dile getirdi.

G.Saray zaferinin perde arkasını da Tuncay şu cümlelerle özetledi: "Aslında fazla düşündüğümüz ve kendimizi hırpaladığımız bir maç öncesi hazırlığı yaşamadık. O maç bizim için prestij mücadelesiydi. Onlar bizden daha iyi hazırlandı. Çünkü biz arada C.Vigo'yla da oynadık. Maç günü soyunma odasında takımı ateşleyici bir konuşma yaptım. Menajerimiz Volkan Ballı ile tercümanımız Samet söylediklerimi yabancılara tercüme etti. Sahada gereğini de yaptık."

Zico'dan A.Gücü motivasyonu<7b>

2006'yı zirvede bitirmeyi garantileyen Fenerbahçe'de Teknik Direktör Arthur Zico, futbolcuları Ankaragücü maçına motive etmek için elinden geleni yapıyor. Devreye girerken son maçta bir sürpriz yaşamak istemeyen Brezilyalı çalıştırıcının, dünkü antrenman öncesinde futbolcularıyla yaptığı toplantıda şöyle konuştuğu öğrenildi: "Şimdiye kadar gösterdiğiniz performanstan ötürü teşekkür ederim. Hak ettiğimiz yerdeyiz. Hep birlikte savaşıp buralara geldik. Önemli olan buraya gelmek değil, burada kalmak. Hedeflerimiz için çok çalışıp, birlik olacağız. Zorlu maçlar bitti; ancak 2006'da son iki önemli 90 dakikaya çıkacağız. Ankagücü maçı derbi ka- dar önemli. Hepiniz çok iyi adapte olmalısı- nız. E. Frankfurt maçı da hayati önem taşıyor. Camianın bekletilerini boşa çıkarmamalıyız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious