Fener'i yenmekten mutluyuz

Fener'i yenmekten mutluyuz.12943
  • Giriş : 29.04.2008 / 17:36:00
  • Güncelleme : 29.04.2008 / 18:01:03

Galatasaray'a, Fenerbahçe derbisinde galibiyeti getiren golün sahibi Shabani Nonda, elde ettikleri sonuç nedeniyle son derece mutlu olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray TV'ye açıklamada bulunan golcü futbolcu, derbi maçla ilgili konuşulması gereken asıl şeyin, elde edilen sonuç olduğunu kaydederek, ''Pazar gününe kadar, başa baş bir şekilde şampiyonluk yarışını götüren üç takım vardı. Bu maçın sonucu, bizim diğer takımlardan ayrılmamız için çok önemliydi. Bu düşünce yapısı içinde maça çıktık ve başardığımız için çok mutluyuz'' dedi.

Fenerbahçe'ye karşı attığı golle ilgili, ''Bu gol, bizim antrenörlerimizin hep söylediği gibi, hücumcuların devamlı uyanık olması gerektiğini anlatıyor'' diyen Nonda, şöyle devam etti:

''Bir hücumcunun, o anda çevresinde olup bitenle devamlı olarak ilişki içinde olması, etrafını takip ediyor olması ve yeni gelişmelere açık bir şekilde oyunu takip ederek, çıkan olanakları değerlendirmeyi bilmesi gerekir. Ben eğer topu o şekilde takip etmiş ve daha sonra dokunabilmiş olmasaydım, kaleci geri dönecek ve topu alacaktı. Benim Türkiye'de aynı şekilde attığım ilk gol bu değil. Benzer bir golüm daha vardı. Zaten futbolculuk kariyerimde de buna benzer birçok gol daha görebilirsiniz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious