Fener'in umudu Sivasspor

Fener'in umudu Sivasspor.27029
  • Giriş : 28.04.2008 / 09:49:00

Sivas-Galatasaray maçı tabloyu ters yüz edebilecek öneme sahip. Çünkü Fenerbahçe, bu iki takıma karşı da ikili averajı elinde bulunduruyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu hafta önemli
Sezonun en önemli maçından galibiyetle ayrılan Galatasaray, şampiyonluk yolunda dev bir adım attı. Hem ezeli rakibini hem de Sivasspor’u 3 puan geçen Cim Bom, son iki maçından 4 puan çıkardığı takdirde, şampiyonluğunu ilan edecek. Aksi durumda ise iki rakibine de şans doğacak. Önümüzdeki hafta oynanacak maçlar bu açıdan büyük önem taşıyor. Lider, Sivas’tan puansız döner, Fenerbahçe de Gençlerbirliği’ni yenerse, 3 ekip puan puana gelecek. Bu takdirde üç takımın birbirleriyle yaptığı maçlar yani 3’lü averaj devreye girecek.

İkisine de üstün
Böyle bir durumda, avantaj Fenerbahçe’ye geçecek. Çünkü Sarı-Lacivertliler, hem Galatasaray hem de Sivasspor’a karşı ikili averajı elinde bulunduruyor. O zaman da son hafta maçları büyük önem kazanacak. Fenerbahçe, Trabzon’dan 3 puanla dönerse şampiyonluğunu ilan edecek. Puan kaybı durumunda devreye Galatasaray ve Sivas girecek. İlk maçı 2-0 kazanan Cim Bom, Sivas’a tek farkla yenilmesi durumunda ikili averaja sahip olacağı için şampiyon olacak. 2 farkta genel averaja bakılacak, 3 farkta Sivasspor tarihinde altın bir sayfa yazacak.

Berabere biterse
Sivasspor ile Galatasaray arasındaki maçın berabere bitmesi, Fenerbahçe’nin Gençlerbirliği’ni yenmesi durumunda, Cim Bom, 1 puan farkla liderliğini sürdürürken, Sivas 3 puan geride kalacak. Bu durumda iki ezeli rakibin son hafta oynayacağı maçlar şampiyonu belirleyecek. Aslan, evinde Gençlerbirliği Oftaş’ı yendiği anda, zaferini ilan edecek. Puan kaybı durumunda, Kanarya’nın Trabzon deplasmanında alacağı skor önem kazanacak. Beraberlik veya ev sahibinin galibiyeti Cim Bom’u yine şampiyon yapacak, aksi durumda Fener ipi göğüsleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious