Fener'in zaferi İtalyan basınında: Türk Bayramı

Fener'in zaferi İtalyan basınında: Türk Bayramı .12941
  • Giriş : 20.09.2007 / 14:55:00

İtalya’da gazeteler, Fenerbahçe-Inter maçıyla ilgili değerlendirmelerinde, Inter’in Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne kötü bir başlangıç yaptığı ve Fenerbahçe’nin farklı bir skoru kaçırdığı görüşünü ön plana çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İtalyanların ünlü spor gazetesi La Gazzetta dello Sport, maç değerlendirmesinde, mavi-siyahlı ekibin İstanbul’da beklenmedik bir yenilgi aldığını, takımı farklı bir skordan kaleci Julio Cesar ve Rivas’ın koruduğunu belirtti. Gazete, maç sonrasında stat ve çevresinde büyük sevinç yaşandığını, "Festa Turca" (Türk Bayramı) başlığıyla duyurdu.
Corriere dello Sport ise "Inter düştü" başlığıyla verdiği haberde, Inter’in, Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk maçında yenilerek kötü bir başlangıç yaptığını ve mavi-siyahlı takımın sahada kazanmak için hiçbir şey yapmadığını yazdı. Gazete, takımda en iyi oynayan ismin kaleci Julio Cesar olduğunu belirtirken, Inter’in teknik direktörü Roberto Mancini’nin koltuğunun tehlikede olduğunu da ileri sürdü.
La Repubblica, maçı değerlendirirken, Fenerbahçe’nin kötü Inter karşısında maçı kazandığını belirtti ve Zlatan İbrahimoviç ile Suazo’nun sahada boş boş gezindiğini iddia etti. Fenerbahçe’de Alex, Roberto Carlos, Deniz ve Deivid’in çok iyi oynadıklarını yazan gazete, maçın 44.
dakikasında Alex’in sağ kanattan yaptığı ortada Deivid’in harika bir vuruşla takımını galibiyete taşıdığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious