Fenerium'a çirkin saldırı

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Konya Fenerium Mağazası’nın camlarına Fenerbahçe’ye hakaret içeren yazılar yazıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçeli futbolcular Tuncay ve Kezman’ın bugün imza gününe katılacağı Konya Fenerium Mağazası’nın camlarına Fenerbahçe’ye hakaret içeren yazılar yazıldı.

Konya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Bülent Kaşdoğan’ın sahibi olduğu Kazım Karabekir Caddesi’ndeki Konya Fenerium Mağazası’nı sabah açmaya gelen görevliler, camlarda yeşil sprey boya ile yazılar gördü.

Görevlilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri parmak izi çalışması yaptı, güvenlik kamerasındaki görüntüleri inceledi.

Görüntülerden, sabah 05.35 sularında bir kişinin mağaza önündeki iki güvenlik kamerasından kendisini çeken birinin üzerini tişörtle kapatarak camlara spreyle yazı yazdığı belirlendi.

Bülent Kaşdoğan, bugün Fenerbahçe kafilesinin saat 14.00’de özel uçakla Konya’ya geleceğini hatırlattı.

Kulüp başkanı Aziz Yıldırım, futbolcular Tuncay ve Kezman ile takım menajeri Volkan Ballı’nın saat 16.00’da Fenerium Mağazası’nda düzenlenen imza gününe katılacaklarını belirten Kaşdoğan, ’’Bu program öncesinde mağazaya yapılan saldırıyı üzüntüyle karşılıyorum. Bir kişinin yaptığı bu hareketi kimse Konyaspor’a mal etmeye kalkmasın. Kendini bilmeyen bir kişinin davranışı Konya ve Konyaspor’u bağlamaz’’ dedi.

Maç öncesinde ortamı germeye çalışanlara fırsat vermeyeceklerini dile getiren Kaşdoğan, kendilerinin Konyaspor ve yeşil-beyazlı taraftarla son derece iyi ilişkilerinin bulunduğunu, bu ilişkiyi kimsenin bozamayacağını kaydetti.

KONYASPOR TARAFTARI DA SALDIRIYI KINADI

Konyaspor taraftar grubu liderlerinden Mehmet Tankut da bir grup taraftarla Fenerium mağazasına gelerek Kaşdoğan’a geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Tankut, mağazaya yapılan sprey boyalı saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, ’’Bu olay Konya’ya ve Konyaspor’a yakışmaz. Sportmenlik dışı bu saldırı nedeniyle son derece üzüntülüyüz. İçimizden birinin bunu yapmasına ihtimal veremiyoruz’’ diye konuştu.

Polisin incelemesinin ardından, Fenerbahçe ve kulüp başkanı Aziz Yıldırım’a yönelik hakaret içeren yazılar mağazanın camından tiner kullanılarak silindi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious