Fenerliler bunu yapmaz

  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

Antalya facia günü eğlenen Fenerlileri konuşuyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kazanın meydana geldiği günün akşamında Antalya Yat Limanı’na iniş yolunun üzerinde bulunan Scarlet Bar’da Dünya Fenerbahçeliler Günü kutlandı.

Antalya’nın 5 şehit polisin yasını tuttuğu gece atılan havai fişekler büyük tepki topladı. Antalya Valisi Alaaddin Yüksel’in de tepkisini çeken havai fişekli kutlama üzerine polis harekete geçti. Sorumlular yakalanarak Yeni Kapı Polis Karakolu’nda sorgulandı. Sorgulamanın ardından ise serbest bırakıldı.

Vali Yardımcısı Erkan Yüksel, acı olay sonrasında havai fişek atmak isteyenleri aradığını belirterek, "Rica ettim. ’İzin verilmişse de acımız var’ dedim. Ama karşıdaki kişi bir şey demedi. Havai fişekleri attı." dedi.

Antalya’nın bir çok yerinden duyulan patlama sesleri halkta merak uyandırdı. Olay gecesi havai fişekli kutlama yapanların Dünya Fenerbahçeliler Günü’nü kutlayan kişiler olduğu ortaya çıktı. Yapılacak eğlence için günler öncesinden hazırlık yapan Fenerbahçeliler havai fişek atabilmek için Antalya Valiliği’nden izin almışlardı. Ancak Çarşamba günü elim kaza meydana gelince izni veren merciler arayıp, Antalya’nın acısını hatırlattı ve havai fişek atmalarının yanlış anlaşılacağını söyledi. Bu uyarıya rağmen yapılan kutlamada atılan havai fişekler Antalyalıların büyük tepkisini topladı.

Olayı doğrulayan Scarlet Plus Bar’ın işletme Müdürü Oktay Yıldız, "Ahım şahım bir eğlence olmadı. Zaten erken dağıldılar. Havai fişeklerin atılmasını engellemek istediler. Ancak havai fişekler denizden atıldığı için engel olamadılar." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious