Fenerlilerin camları kırıldı

Fenerlilerin camları kırıldı.32680
  • Giriş : 07.10.2007 / 10:12:00

Vestel Manisaspor ile Fenerbahçe arasında yapılan karşılaşmanın ardından bir grup Vestel Manisasporlu taraftar, Fenerbahçeliler Derneği Manisa Şubesi'nin camlarını kırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

19 Mayıs Stadı'nda 1-1 biten karşılaşma sonrasında, bir grup Vestel Manisasporlu taraftar, Avni Gemicioğlu caddesinde bulunan Fenerbahçeliler Derneği Manisa Şubesi'nin önüne gelerek, dernek binasını taşladı.
Dernek idari binasının camları kırılırken, dernek içerisinde bulunan kişilerden yaralanan olmadı.

Olayın ardından Vestel Manisasporlu taraftarlar olay yerinden hızla uzaklaşırken, polis Dernek binası önüne gelerek geniş çaplı güvenlik önlemi aldı.

Fenerbahçeliler Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ahmet Kurşun, olayın ardından yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
“Maç dostça berabere bitti. Buraya gelip derneği taşlamak nereden çıktı? Burası dağ başı mı kardeşim? Bu şehrin emniyeti var. Bu şehirde bir belediye başkanı çıkıp maçı izlemeye gelen Fenerbahçe Kulübü Başkanı'na 'Burası Manisa' derse bunu duyan taraftarın yapacağı da bu olur. Biz, hepimiz Manisalıyız. Öncelikle bunun bilinmesinde yarar var.”

Olaylarla ilgili göz altına alınan olmadığı öğrenildi.

Vestel Manisasporlu taraftarlarla Fenerbahçe taraftarları arasında gündüz de bir arbede yaşanmış, polis olayların büyümesini engellemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious