Fenerlilerin karaborsa isyanı

Fenerlilerin karaborsa isyanı.30983
  • Giriş : 26.03.2008 / 09:00:00

Chelsea biletlerini karaborsaya düşmesi Fenerbahçeli taraftarları isyan ettirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Her büyük maç öncesi yaşanan kaos, Chelsea maçıyla doruğa çıktı. Sadece kongre üyeleri ve Taraftar Kart sahiplerine satılan biletlerden almak için kuyruğa girenlerin çoğu boş dönerken, aynı saatlerde karaborsacılar faaliyete geçmişti bile. Kulüp, derneklere bile bilet vermezken, karaborsacıların anında satışa başlaması akıllara soru işaretleri getirdi. Bazı taraftarların iddiaları, konuyu açıklığa kavuşturur gibiydi. Tıpkı Sevilla maçında olduğu gibi bu kez de birçok Taraftar Kart sahibi, kendileri adına bilet alındığını iddia etti.

‘Yıldırım’a anlatın’
Bilet almak için Biletix’e girdiklerinde, “Daha önce bu hakkınızı kullandınız” yazısıyla karşılaşan taraftarlar şok oldu. Bu kişiler, “Daha önce girdiğimiz şifreler birilerine aktarılmış ve bizim adımıza bilet alınmış. Bunu Biletix’in içinde olmayan biri yapamaz” diye tepki gösterdi. Bu arada bazı Biletix çalışanlarının, isyan edenlere, “Hani Başkanınız Aziz Yıldırım var ya, gidin derdinizi ona anlatın, o çare bulsun” diye alaycı bir üslupla konuşması, Fenerbahçe taraftarlarının büyük tepkisini çekti.

Kulüpten açıklama
Kulübün resmi internet sitesinde ise 19 bin 880 biletin satışa sunulduğu, ancak kongre üyesi ve Taraftar Kart sahibinin 135 bin olduğu hatırlatıldı. Açıklamada, “Bu nedenle bir çok taraftarımız bilet alamamıştır. Taraftarımıza yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Bu, karaborsa bilet satışının önlenmesi adına yapılmış bir uygulamadır ve büyük başarı sağlanmıştır. Karaborsa, daha çok kombine ile tamamen ortadan kalkacaktır. Taraftarımıza bunu tavsiye ederiz” denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious