Ferda Paksüt'e konuşma yasağı kondu

Ferda Paksüt'e konuşma yasağı kondu.11125
  • Giriş : 29.08.2008 / 02:29:00
  • Güncelleme : 29.08.2008 / 00:13:07

Ergenekon soruşturması kapsamında savcılıkta ifade veren Paksüt, adliye çıkışında konuşmayacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eşi Osman Paksüt'le Ankara Adliyesi'ne gelen Ferda Paksüt grişte kendisine bekleyen gazetecilere neden çağrıldığını bilmediğini söyledi. Ferda Paksüt, adliyeye savcının daveti üzerine geldiğini fakat ne için çağrıldığını bilmediğini belirtirken, Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt ise, "Ben buraya sadece eşime destek olmak için geldim. Normal yargı sürecini kapsayan bir konu, biz de gerekeni yapıyoruz." diye konuştu.

Ferda Paksüt, Ergenekon operasyonu kapsmanında aranan eski AKP'li milletvekili Turhan Çömez ile kapatma davasında ilişkin yaptığı telefon görüşmelerinin basına yansımasından hemen sonra Savcı Mustafa Bilgili tarafından 'ivedi' olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na davet edilmişti.

Bayan Paksüt'ün adliyeye sanık ya da tanık olarak mı çağrıldığı açıklanmazken, Ferda Paksüt, dün yaptığı açıklamada avukatı ile gelmesinin tavsiye edildiğini, adliye binasından geri çıkma garantisi olmadığını söylemişti.

OSMAN PAKSÜT ODADAN ÇIKTI

Ferda Paksüt eğer ifade sonrası tutuklanmazsa açıklama yapacağını kaydetmişti.

Paksüt, savcı Bilgili'nin odasına eşi Osman Paksüt ve avukatı Acar ile birlikte girdi. İfade verme işlemi başladıktan sonra Osman Paksüt odadan dışarı çıktı.

KONUŞMA YASAĞI KONDU

Ankara Adliyesi'nde, Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz'ün talebiyle Savcı Mustafa Bilgili tarafından ifadesi alınan Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün eşi Ferda Paksüt adliye çıkışında sürpriz bir açıklamada bulundu.

Bayan paksüt çıkışta yaptığı açıklamada, avukatının kendisne konuşma yasağı koyduğunu açıkladı... Ferda Paksüt bundan sonra konuşmayacağını belirterek hızla adliye binasından ayrıldı...

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*