Ferdi Tayfur, hemşehrisi Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti

  • Giriş : 19.08.2007 / 22:30:00

Ünlü sanatçı Ferdi Tayfur, yeniden Meclis'e giren hemşehrisi MHP lideri Bahçeli'yi ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sanatçı Ferdi Tayfur, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye 22 Temmuz erken genel seçimi sonrasında TBMM'ye girdikleri için "hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu.

MHP Genel Merkezi'nde önceki gün gerçekleşen görüşmede Tayfur, bir süre önce çıkardığı "Gençliğimin Şarkıları" adlı Türk Sanat Müziği CD'sini imzalayarak hemşerisi Bahçeli'ye hediye etti. Karayoluyla yaptığı gezilerde sadece hayranı olduğu Tayfur'un kasetlerini dinleyen Bahçeli, yeni CD'si için Tayfur'a, "Zevkle dinliyorum. O ne muhteşem parçalar öyle; ağzına, emeğine sağlık" dedi.

'Siyaset konuşmadık'

Genel Merkez'den ayrılırken soruları yanıtlayan Tayfur, "Bahçeli ile hem hemşeri hem eski dostuz. Belli aralıklarla görüşürüz. Şimdi Anadolu'ya turneye çıkacağım. Yakında bir daha fırsatım olmaz diye ziyaret ettim" dedi.

Siyaset konuşmadıklarını belirten Tayfur, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben siyasetten ne anlarım? Ben filmimi çevirir, müziğimi yaparım. Herkes kendi işini yapsın. Arif Sağ usta milletvekili oldu, sevenleri 'Keşke türkücü olarak kalsaydı' dediler. İbrahim Tatlıses milletvekili olabilseydi, onun olacağı da oydu. Taş yerinde ağır, herkes kendi bildiği işi en iyi şekilde yapmalı. Siyaseti siyasetçilere bırakmak en doğrusu. Ben onun için milletvekili olmaya, aktif siyasete hiç niyetlenmedim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious