Ferhat Göçer bir ayda 6,5 kilo verdi

Ferhat Göçer bir ayda 6,5 kilo verdi.7345
  • Giriş : 20.06.2008 / 17:15:00

Ferhat Göçer, bir ayda 6.5 kilo kaybettiğini söyledi. Hayır yanlış okumuyorsunuz bu bir sağlık haberi değil, kültür sanat haberi. Çünkü sanatçımızın fazla kilo derdi yok. İşte zayıflama nedeni:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ferhat Göçer, bir ayda platin plak ödülü alan albümünün başarı sırrını açıkladı: “İşin sırrı halkın ayağına gitmekte. Bir ayda 19 ilimize gittim, 6.5 kilo kaybettim ,7500 km yol katettim’

Üçüncü albümü ‘Çok Sevdim İkimizi’ ile yine büyük bir satış başarısı yakalayan ve ilk ayda 200.000 adetlik satış rakamını aşarak Platin Plak’a uzanan Ferhat Göçer, başarısının sırrını şu sözlerle açıkladı. Göçer; "Müzik dünyasında internetin gelişmesiyle çok şeyler değişti. Artık bir sanatçının sadece klip yaparak ya da televizyondan albüm satması çok zor. Her albümümden sonra mutlaka bir Anadolu turnesi yapıyorum. Halkın ayağına giderek şarkılarımı onlara yüz yüze söylüyorum, anlatıyorum. Bu sefer de bir ay içinde 19 ilimizde konserler yaptım. 500.000 kişinin üzerinde bir toplulukla birlikte oldum.7500 km yol kat ettim. Zaman zaman bu tempoya dayanamayacağımı hissettim. 6.5 kilo kaybettim. Turneye başlarken 77 kiloydum şimdi 70.5 kiloya düştüm" dedi.

Anadolu’da müzikseverlerin ilgisi ve enerjisinin kendisine çalışma azmi verdiğini sözlerine ekleyen sanatçı, müzik dünyasında albüm satışının sadece kliple olamayacağını belirtti… Turne programının, dinleyicileriyle birebir temas halinde olmak açısından çok önemli olduğunu belirten sanatçı yaşadığı olaylardan zaman zaman seviniyor zaman zaman da duygusal anlar yaşıyor. Turne sırasında en çok etkilendiği şeylerin başında Eyüp’te ikiyüz çiftin ‘Bizim Şarkımız’ adlı yeni şarkısının eşliğinde evlendiği anların geldiğini ifade eden Göçer, bir müzikseverin de hastanede kanser tedavisi görürken şarkılarını dinlediğini ve hastalığı yenmesinde kendisine yaşam gücü verdiğini söylemesinin kendisini ağlattığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious