Ferhat Göçer hemşehrilerini coşturdu

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

İstanbul Cerrahpaşa'da aynı zamanda doktorluk da yapan sanatçı Ferhat Göçer memleketi Şanlıurfa'da hemşehrilerini coşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

hemşerilerinin gönlünde taht kuran sanatçı tam not aldı. Harran Üniversitesi'nde okuyan ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen öğrenciler Ferhat Göçer'i a Fransızca şarkılar okuduğunu bilmediklerini söyledi.

Konsere gelen Mehmat Babacan, "Ferhat Göçer ismini daha önce duymuştum ancak ilk defa canlı performansını gördüm ve gerçekten çok etkilendim. Ben daha önceleri Ferhat Göçer'in arabesk sanatçısı olduğunu düşünüyordum.ancak karşımda Fransızca şarkıları ustaca yorumlayan bir Ferhat Göçer'i görünce gerçekten çok şaşırdım."dedi.

Devlet Su İşleri (DSİ) konferans salonunu dolduran kalabalığa seslenen Göçer, birbirinden güzel şarkıları ardı ardına yorumladı.

Sanatçının Fransızca eserleri de ustalıkla yorumlaması dikkat çekti. Göçer'in konserine öğrencisinden doktoruna; öğretmeninden mühendisine kadar toplumun hemen her kesiminden ilgi vardı.

Ferhat Göçer'in konser biletleri 20 YTL'den satıldı. Bazı vatandaşlar ücreti fazla bulurken bazıları ise izdiham yaşanmasını önlediği için fiyatın yüksek tutulmasını yerinde buldu.

Konseri izlemeye gelen Muhammet Ali Işık, "Konser biletlerinin 20 YTL olmasını doğru bulmuyorum. Bu konserler öğrenciler için yapılıyor deniyor ancak öğrencinin kesesine göre bir fiyat belirlenmiyor." dedi.

Bir başka seyirci Fatih Çelik ise, fiyatın düşük olması halinde izdiham yaşanacağını, fiyatın yüksek tutulması ile izdihamın önlenmeye çalışıldığını aktardı.

Göçer'in,bazı şarkılarına mahalli sanatçılar tarafından düet yapıldı. Sanatçı konserin ardından kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarının hiç birini kırmadı. Hayranları ile bir bir poz veren Göçer'in programı yaklaşık 2 saat uzadı. Son çektiği klibin çok beğenildiğini söyleyen Göçer sanata küskün bir seyirci kitlesinin bulunduğundan söz etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious