Ferhat Göçer'e kaytarma cezası!

Ferhat Göçer'e kaytarma cezası! .4736
  • Giriş : 14.07.2007 / 15:57:00

Haydarpaşa Hastanesi’nin cerrahı olduğu halde konserlere çıkan Ferhat Göçer’e “aylıktan kesme” cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanı olarak görünen şarkıcı Ferhat Göçer’in son günlerde Sağlık Bakanlığı ile başı oldukça dertte. 14 Mayıs tarihinde yapılan Hemşirelik Haftası konserine çıkacağını söyleyen, bu nedenle adına davetiye bile bastırılan Ferhat Göçer, parayı peşin istedi. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Hemşirelik Bürosu parayı konserden sonra vereceğini söyleyince Göçer, hiçbir gerekçe göstermeyerek konsere çıkamayacağını belirtti.

Göçer, geçtiğimiz yıl da Tıp Bayramı etkinliğine önce “gelirim” dedi, sonra da vazgeçti. Bütün bunların üzerine görevli olduğu hastanede Göçer hakkındaki şikâyetlerin artmasıyla Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattı. Hastaneye müfettiş görderdiklerini doğrulayan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin, Göçer’e “Ya doktorluk ya şarkıcılık” tercihi sunacakları kaydedildi. Şarkıcı, bu nedenle müfettiş incelemesi sonucunda bir tercih yapmak zorunda kalacak. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda eğitimini tamamladıktan sonra profesyonel olarak şarkı söyleyen, konserlere çıkan, kaset ve televizyon programı yapan Göçer, savunmasında bu işlerden hiçbir ücret almadığını, hepsini hobi olarak yaptığını söyledi. Bu savunma yetkililer tarafından “komik” olarak değerlendirildi.

Bu arada “Çocuklar Duymasın” dizisinin “fıs fıs İsmail”i Süleyman Yağcı hakkında da özel bir televizyon kanalında şov programı yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Ambülans şoförlüğü yapan Yağcı da Göçer gibi devlet memuru olduğundan yasaya göre profesyonel olarak başka iş yapamaz.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious