Ferit İlsever hastaneye kaldırıldı

Ferit İlsever hastaneye kaldırıldı.7432
  • Giriş : 05.08.2008 / 17:48:00

Ergenekon Terör Örgütü'ne düzenlenen operasyonda tutuklanarak cezaevine gönderilen Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sabah saatlerinde tutuklu bulunduğu Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde rahatsızlanan İlsever, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Akciğer rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Ferit İlseven, Tıp Fakültesi'nin Mahkum Servisi'nde tedavi görüyor.

Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Prof. Dr. Ferda Özdemir yaptığı yazılı açıklama, sağ akciğer üst lobunda kitle görüntüsü nedeniyle takip edilen hastada daha önceden kullandığı kumadin tozuna bağlı INR değerinde düşmenin tespit edildiğini belirtti. INR değerinin normal sınırlara gelmesi ve kumadin dozunun düzenlenmesi amacıyla hastanın yatırılarak takip edildiğini ifade eden Özdemir, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından izlenen hastanın aynı zamanda kitlenin etyolojissine yönelik tetkiklerin de devam ettiğini söyledi.

İlseven'in hastaneye kaldırılması nedeniyle oğlu Ceyhun İlsever Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak babası ile görüşmek için izin aldı. Daha sonra hastaneye gelen Ceyhun İlsever, "İki farklı hastaneden uzman doktorların raporlarını getirip göstereceğim. Yaklaşık 1.5 yıl önce akciğer emboisi geçirdi. Kanda aşırı pıhtılaşma, damar tıkanıklığı ve benzeri dokularda tahribata nedenleri oluyor. Bu tür rahatsızlıkların ileri aşamalarında akciğer kanserine dönüştüğü bilinen bir gerçektir. Babam da bir buçuk yıl önce böyle bir hastalık geçirdi. Belli bir süre iki farklı hastanede kaldı. Siyami Ersek Hastanesi'nde bir süre yattıktan sonra taburcu edildi. Bu rahatsızlık nedeniyle bazen hap bazen de iğne şeklinde kan sulandırıcı ilaçları kullanması gerekiyor. Sürekli tetikteydik. Doktorların gözetimindeydik. Ancak tutuklanıp cezaevine konulduktan sonra şartlar daha da zorlaştı." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*