Ferit İlsever tutukluluk günlerini anlattı

Ferit İlsever tutukluluk günlerini anlattı.11291
  • Giriş : 01.09.2008 / 00:08:00
  • Güncelleme : 01.09.2008 / 00:14:14

Ergenekon davasının tutuklu sanığı iken sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever, tutukluluk günlerini anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ergenekon davasının tutuklu sanığı iken sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever, cezaevinde ve tedavi için götürüldüğü Trakya Üniversitesindeki mahkum koğuşunun şartlarının çok kötü olduğunu söyledi.

İlsever, partisinin İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 28 Mart 2008'de tutuklanmasının ardından, daha önceki sağlık sorunlarının yoğunlaşması üzerine, 4-22 Ağustos arasında Edirne'de Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavi gördüğünü ifade etti.

Fakültenin Onkoloji Konseyi tarafından kendisine akciğer ameliyatı yapılmasına karar verildiğini kaydeden İlsever, fakültedeki koşulların son derece olumsuz olması nedeniyle ameliyatın burada yapılmasını kabul etmediğini, bunun üzerine, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin önceki gün tahliyesine karar verdiğini anımsattı.

İlsever, gördüğü kadarıyla cezaevlerinde sağlık sisteminin çöktüğünü, dışarıda vatandaşların aldığı sağlık hizmetlerinin çoğunun alınamadığını ileri sürerek, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi mahkum koğuşunun bu çöküntünün ötesinde olduğunu, her türlü insan ve sağlık haklarına aykırı bir tablonun yaşandığını iddia etti.

Ferit İlsever, konuyla ilgili TBMM İnsan Hakları Komisyonuna yazı yazdığını, Edirne Cumhuriyet Savcılığına da şikayet dilekçesi sunduğunu anlatarak, ''Trakya'da mahkum koğuşu, hastaları tedavi için değil, adeta öldürmek için yapılmış bir yerdir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*