Fernando Morientes GS'de!

Fernando Morientes GS'de!.20725
  • Giriş : 23.07.2007 / 21:48:00

Schalke'li Kevin Kuranyi'de mutlu sona ulaşamayan Galatasaray, Valencia'nın 31 yaşındaki golcüsü Fernando Morientes ile anlaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

LİNCOLN'ü transfer ederek dünyayı ayağa kaldıran Galatasaray, Türk Futbol tarihine geçecek bir büyük transfere daha imza atmak üzere. Bir süreden beri büyük bir gizlilik içinde forvet arayışlarını sürdüren Galatasaray'ın Valencia'nın süper golcüsü Fernanda Morientes ile anlaştığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz gün Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'ın Karşıyakalı yöneticilere "Lincoln'ü gölgede bırakacak bir transferimiz var" demesi, Futbol gündemimize bomba gibi düştü. Transfer haberciliğinin bir numaralı gazetesi Fotomaç, geniş ve uzman istihbarat ağını kullanarak sarı-kırmızılıların bu süper transferini hemen ortaya çıkardı: FERNANDO MORİENTES.

5 MİLYON EURO

DAHA önce Baptista ve Kuranyi'yi getirmek için girişimlerde bulunan ancak bu futbolcuların transferini gerçekleştiremeyen Galatasaray yönetimi, Feldkamp'ın verdiği listedeki isimlerden Fernando Morientes ile prensip anlaşmasına vardı. Valencia kulübü yeni sezon öncesinde forvete Sunny, Juan Matas ve Arizmendi gibi yıldız isimleri transfer edince Morientes'i gözden çıkardı. Geçtiğimiz günlerde Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, İspanya'ya giderek Valencia kulübü yöneticileri ile Fernando Morientes'in transferi için 5 milyon euro'ya el sıkıştı. Sarı kırmızılıların 31 yaşındaki İspanyol golcüye yıllık 2.5 milyon euro ücret verecekleri belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious