Feshedilen DEHAP'ın 13 üyesi yargılanıyor!

  • Giriş : 22.11.2007 / 11:45:00

Elebaşı için "sayın" ifadesini kullandıkları gerekçesiyle "2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyorlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Feshedilen DEHAP’ın Genel Başkanı Tuncer Bakırhan’ın da aralarında bulunduğu 13 parti üyesinin, bir bildirgede terör örgütü elebaşı için "sayın" ifadesini kullandıkları gerekçesiyle "suçu ve suçluyu övdükleri" iddiasıyla 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmalarına devam edildi.


Ankara 3. Sulh Ceza Mahkemesinde görülen davanın bugünkü duruşmasına, sanıklar Tuncer Bakırhan, Ali Rıza Yurtseven, Muammer Değer, Veli Büyükşahin, Orhan Miroğlu, Nurettin Yılmaz ve Hatice Çoban katıldı.
Yargıç Ali Yüksel, dava dosyasına ilişkin olarak Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi ile 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nin "görevsizlik" kararlarının mahkemelerine ulaştığını kaydetti.


Duruşmaya katılan sanıklar, avukatlarının başka bir duruşma nedeniyle İstanbul’da bulunduğunu, bu nedenle gelecek oturumda avukatlarıyla birlikte savunmalarını yapacaklarını söylediler.


Yargıç Yüksel, sanıkların avukatının mazeretinin kabul edildiğini belirterek, sanıkların gelecek oturumda avukatlarıyla birlikte savunma yapmaları için kendilerine çağrıda bulunulmasına karar verdi. Yüksel, diğer sanıkların da mahkemede hazır bulunmaları için tebligat yapılması ve sanık Hüseyin Yılmaz’ın adresinin tespiti için de yazı yazılmasına karar verdi.


Duruşma, dava dosyasındaki eksikliklerin tamamlanması için ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious