Fethi Turgut'tan iddialara sert cevap

Fethi Turgut'tan iddialara sert cevap.22800
  • Giriş : 01.02.2009 / 23:23:00

İDO Yönetim Kurulu üyesi Fethi Turgut'un avukatı Ahmet Meler, CHP'li Çetin Soysal'ın iddiaları ve Vatan gazetesinin manşeti ile ilgili mahkemeye gidecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Turgut adına avukatı Ahmet Meler tarafından yapılan yazılı açıklamada, ''bir partinin İstanbul milletvekilinin düzenlediği basın toplantısında söylediklerine dayanılarak, 31 Ocak ve 1 Şubat 2008 tarihlerinde bazı medya kuruluşlarınca Fethi Turgut hakkında asılsız haber yapıldığı'' ifade edildi.

Açıklamasında, ''İddiaların tamamen siyasi menfaat sağlamak amacıyla ortaya atıldığı ve gerçek dışı olduğuna'' yer veren Meler, ''hırsızlık olayının, iddiaların aksine polise zamanında bildirildiğini ve hırsızlık olayının yaşandığı sırada Turgut'un yazlığında olduğunu'' kaydetti.

''Turgut'un hırsızlık olayından haberi olur olmaz İstanbul'a gelerek, polise başvurduğunu'' bildiren Meler, açıklamasında şunlara yer verdi:

''Hırsızlık konusu, para miktarı ile ilgili açıklamalar tamamen siyasi spekülasyon amaçlıdır. Ev tipi küçük bir kasanın içine iddia edilen miktardaki para ve altınları nasıl sığdırdıklarını ihbar eden ve bundan siyasi rant elde etmek isteyenlerin açıklamaları gerekir. İhbar mektubu içeriği ne olursa olsun, açık bir şekilde şantaj yaptığını söyleyen ve talep ettiği parayı alamayan, bunu da açık bir şekilde ifade etmekten çekinmeyen şantajcının beyanlarına, hırsızların beyanlarına itibar eden kişilerin mantık ve akıl ile izah edilemeyecek hususları, gerçek gibi sunması, kendilerinin de bu spekülasyonun bir parçası olduğu intibanı uyandırmaktadır. Şayet müvekkil olayı gizlemek isteseydi neden olaydan haberdar olur olmaz polise koştu? Kasada bulunanları saklamak isteseydi, neden 200 bin dolar civarında bir para, 300-400 gram altın ve 15 bin Türk Lirası'nı saklamadı?''

Savcılar tarafından adli tahkikatın devam ettiğini belirten Meler, hazırlık aşamasında olan dosya ile ilgili olduğu iddia edilen bilgilerin nasıl ya da kim tarafından bir partinin milletvekiline ulaştırıldığının önem arz ettiğini ifade etti.

Bilgilerin basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulmasının, hazırlık soruşturmasının gizliliği kuralına aykırı olduğunu kaydeden Meler, açıklamasında, ''Asılsız iddialarla müvekkilim hakkında iftira ve suç isnadında bulunanlar hakkında yasal yollara başvuracağımızı da bildirmek isteriz'' ifadesine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*