Fethiye Ata'nın fotoğraflarıyla donatıldı

  • Giriş : 09.11.2006 / 00:00:00

Muğla'nın Fethiye ilçesinin Atatürk'ü Anma Haftası dolayısıyla kordon boyu 50 Atatürk fotoğrafıyla donatıldı. Türk bayraklarıyla kapatılan resimler tek tek açılarak sergilendi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, tören öncesi yaptığı konuşmada, "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün resimlerine bakıp onu hatırlayacağız. Söylediği ve yaptıklarıyla yolumuzu aydınlattı. Söyledikleri, bize bıraktığı belgelerle yolumuzu aydınlattı. Bize ışık tuttu." dedi.

Başkan Saatcı, şöyle devam etti: "Bizler ve tüm dünya Atatürk'ün söylediği ve yaptıklarıyla çok dindar, ileri görüşlü, dürüst bir insan olduğunu görüyoruz. Hepimiz onun yolunda gitmeliyiz."

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Ayşe Mine Deniz de Atatürk'ün örnek bir şahsiyete sahip olduğunu belirterek, "Onun ilke ve inkılâplarına sahip çıkmalıyız." diye konuştu.

Özenle seçilen fotoğraflar Fethiye kordon boyunca belli aralıklarla yapılan özel çerçevelerde sergileniyor. Geceleri de aydınlatılan fotoğraflar, Fethiye'de Atatürk'ü Anma Haftası dolayısıyla farklı bir görüntü oluşturuyor.

Törene ayrıca, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Uğur, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, iş adamları ve vatandaşlar katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious