Fethiye'de bir köye göktaşı düştü

  • Giriş : 07.03.2008 / 13:20:00

Fethiye Kaymakam Vekili Halil İbrahim Çomaktekin, şiddetli bir gök gürültüsünün ardından Fethiye'nin Yaka köyüne bir göktaşı düştüğünü belirterek, ''Köy muhtarından istedik. Bize getireceği taşı inceleteceğiz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Köyceğiz Kaymakamı ve Fethiye Kaymakam Vekili Çomaktekin, Fethiye'nin kemer beldesine bağlı Yaka köyüne bağlı Türbe mahallesine, 2-3 kilogram ağırlığında bir göktaşı düştüğünün belirlendiğini söyleyerek, ''Köyün muhtarı aradı ve bilgi verdi. Düşen göktaşı siyah bir renge sahipmiş. Muhtarımız köye düşen taşı inceleme yapılması için Fethiye ilçe merkezine getiriyor. Şiddetli bir gök gürültüsünün ardından düşen göktaşını MTA'ya veya ilgili kurumlara inceleteceğiz'' diye konuştu.

Önceki gün bir gürültü duyduklarını, gürültünün geldiği yöne gittiklerinde 2,5-3 kilogram ağırlığında, 30-40 santimetre büyüklüğünde siyah bir taş bulduklarını iddia eden Yaka köyü sakinleri ise, taşın düştüğü yerde bir çukur açıldığını, taş düştükten sonra havada kısa süre toz bulutu oluştuğunu öne sürdüler.

Köylüler, ilk kez şahit oldukları bu olaydan dolayı korktuklarını da dile getirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious