Fethullah Gülen hasta!

Fethullah Gülen hasta!.13178
  • Giriş : 29.05.2009 / 15:47:00

Gülen'i ABD'de ziyaret eden son isim olan Zaman yazarı Hüseyin Gülerce, Sayın Gülen oldukça hasta. Ciğerleri sökülecekmiş gibi öksürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zaman gazetesi yazarı ve Fethullah Gülen öncülüğünde kurulan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı başkanı Hüseyin Gülerce, Pennsylvania'da ikamet eden Gülen'i ziyaret etti. 4 gündür ABD'de bulunan Gülerce, Fethullah Gülen'in sohbetlerinden nasıl etkilendiğini köşesinden anlatırken, Gülen'in ağır bir rahatsızlık geçirdiğini de büyük bir üzüntüyle dile getirdi.

Ciğerleri sökülecekmiş gibi öksürüyor
Mütevazi salonda Samanyolu Televizyonu'nun ana haberini muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi ile birlikte seyrediyoruz. Dört gündür buradayım. Sayın Gülen oldukça rahatsız. Geçirdiği gribal rahatsızlık bronşite dönüşmüş. Ciğerleri sökülecekmiş gibi öksürüyor. Kendisini o halde görmek gerçekten çok üzücü. Bizlerin hatırına haberlerin sonuna kadar kalkmadı.

Hazreti Ali'nin yumuşaklığı Mevlânâ'dan kat kat üstündür
Hüseyin Gülerce dünkü yazısında da, Fethullah Gülen'in sohbetinden ne kadar etkilendiğini ve Gülen'in Hz. Ali ile ilgili sözlerini köşesine taşıdı. İşte Gülerce'nin "Konuştukça ruhumun da yıkandığını hissettim. Ne iyi etmişim de, sohbet-i cananın kaynağına gelmişim" dediği o sözler.

Geçtiğimiz pazar günü ikindi namazı sonrası, Sayın Gülen'in tam karşısında otururken ilk defa işittiklerimle gönlüm bir daha yıkandı. Sayın Gülen "Hazreti Ali'nin yumuşaklığı Mevlânâ'dan kat kat üstündür." diyordu. "Bela okumayın, beddua etmeyin." diyordu. Devamında söyledikleri beni ürpertti: "Beddua etmek, seviyeli insan işi değildir, insana seviye kaybettirir..." O konuştukça ruhumun da yıkandığını hissettim. Şöyle diyordu:

Gönüllerin fethi kalıcıdır
Allah'ım Sen onlara hidayet eyle. Onlardan, kötülük yapma duygusunu al ve kalplerini iyilikle doldur. Değilse, sen bilirsin..." Bizlere dönüp devam etti:

"Sizi böyle bilmeyenler, vehimlerle, kuruntularla suçluyorlar. İnsaflı davranmıyorlar. Yeryüzüne meteor düşse 'bunların yüzünden' diyorlar. Ama her şeye rağmen bize mülayemet, yumuşak davranma, şefkat düşer. Bu da peygamberane bir tavırdır. Madem biz de onların yolundayız, bu yoldan ayrılmayalım. Gerçek fütuhat, gönüllerin fethidir. Güce dayanan fetihler sona erer, fakat gönüllerin fethi kalıcıdır."

Ne iyi etmişim de, sohbet-i cananın kaynağına gelmişim..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*