Fethullah Gülen Hocaefendi bayram mesajı yayınladı

Fethullah Gülen Hocaefendi bayram mesajı yayınladı.8422
  • Giriş : 12.10.2007 / 23:34:00
  • Güncelleme : 12.10.2007 / 23:25:39

Fethullah Gülen Hocaefendi Ramazan Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gülen mesajında, bayramın, milletçe dahili ve harici birtakım badirelerle karşı karşıya kaldığımız bir döneme denk geldiğini söyledi.

İşte Fethullah Gülen Hocaefendi'nin mesajı:

Bayram, en kalbî duygu ve düşüncelerin sızıp kâsesinden dışarıya çıktığı ve köpürüp her yanı sardığı bir dostluk ve kardeşlik günüdür. Bayramların içinde adeta bütün geçmişimiz uyur, uyanır ve günümüze taşınır; hâl, bayrağımızın gölgesinde kendi ruh ve mânâmızı yudumlamanın tadını duyurur; gelecek de, açılmayı bekleyen tomurcuklar gibi yüzümüze tebessüm eder.

Her ne kadar bu bayram, milletçe dahili ve harici birtakım badirelerle karşı karşıya kaldığımız bir döneme tevafuk etmiş bulunsa da, insanımızın basiretine, sağduyusuna ve fertleri arasındaki kardeşlik bağının kuvvetine itimaden böyle yüksek karakterli bir toplumun bunları da -inşaallah- aşacağı ümidini taşıyorum.

Bu duygularla, devlet ve hükümet erkânından bütün resmî-sivil hizmet kuruluşlarının mensuplarına ve milletimizin her ferdine kadar, herkesin bayramını en içten dileklerimle kutluyor ve Allah'tan, bu millete her zaman en güzel bayramları nasip etmesini niyaz ediyorum.

M. Fethullah Gülen

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious