Fethullah Gülen'in kardeşi tutuklandı

Fethullah Gülen'in kardeşi tutuklandı.20106
  • Giriş : 18.10.2016 / 15:16:00
  • Güncelleme : 21.10.2016 / 17:44:25

Fethullah Gülen'in kardeşi Kutbettin Gülen İzmir'de tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

FETÖ lideri Fethullah Gülen'in kardeşi Kutbettin Gülen'in İzmir'de gözaltına alındıktan sonra tutuklandığı ortaya çıktı.

Fethullah Gülen'in kardeşi ifadesinde suçlamaları reddederek, örgütü lanetlediğini söyledi.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kutbettin Gülen'in, İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesindeki işlemleri tamamlandı.
İzmir Adliyesine sevk edilen Gülen, savcılıktaki sorgusunun ardından "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan tutuklanması istemiyle Sulh Ceza Mahkemesine gönderildi. Gülen çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gülen'in savunmasında, suçlamayı kabul etmediği ve ''Ben kimseyi tanımam etmem. Ben bu terör örgütünü de yapanları da fikir verenleri de lanetliyorum. Ben sadece matbaada çalışırım çok fazla da çevrem yoktur. Tutuksuz yargılanmak istiyorum.'' dediği öğrenildi.

Örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in kardeşi Kutbettin Gülen, 2 Ekim'de Gaziemir ilçesinde bir akrabasının evinde olduğu bilgisi üzerine başlatılan operasyonla yakalanmıştı.

Gülen, dün İzmir Barosuna kayıtlı CMK servisindeki 3 avukatın görevlendirmeyi kabul etmemesi nedeniyle bugün adliyeye sevk edilmişti.

NTV

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*