Fethullah Gülen İtalya'da tez konusu

  • Giriş : 14.09.2007 / 10:47:00

Milano-Bicocca Üniversitesi Antropoloji ve Etnoloji Bölümü öğrencisi Fabio Vicini adlı bir İtalyan akademisyen, yüksek lisans tezi konusu olarak Fethullah Gülen ve Gülen hareketini inceledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vicini, Türkiye gezisi esnasında Gaziantep'te bir benzin istasyonunda kendisine hediye edilen Bediüzzaman Said Nursi'nin '33 Pencere' isimli risalesi sebebiyle Fethullah Gülen'i araştırma ihtiyacı duyduğunu söyledi.

İngilizce risaleden etkilenerek internette araştırma yapmaya başladığını söyleyen akademisyen, "Bu araştırmalarım beni Fethullah Gülen'i daha yakından tanımaya yöneltti. Bu amaç doğrultusunda Türkiye'ye giderek onu seven öğretmenler arasında bir süre bulundum. Dindar bir yaşam süren bu genç öğretmenlerin samimiyetlerine ve öğrencileri uğruna kendilerini tüketir derecesinde gayret göstermelerine hayran kaldım." dedi.

'Fethullah Gülen ve onun hareketinde sufi olmak' isimli teziyle İtalya'da bir ilke imza atan Fabio Vicini, gelecekteki akademik çalışmalarında da Fethullah Gülen ve hareketini incelemeyi sürdürmek istediğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious