Fethullah Gülen yine gurbette

Fethullah Gülen yine gurbette.8422
  • Giriş : 01.10.2008 / 22:37:00

ABD'de yaşayan Fethullah Gülen, Ramazan Bayramını da gurbette geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sağlık problemleri sebebiyle gittiği Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Fethullah Gülen Hocaefendi, bir Ramazan Bayramını daha, hasretiyle yanıp tutuştuğu vatanından çok uzaklarda geçirdi. Pensilvanya'da ikamet eden Hocaefendi'yi "Hüzünlü Gurbetinde" her zaman olduğu gibi Amerika'da yaşayan Türkler yalnız bırakmadı.

Kılınan bayram namazının ardından okunan hutbe dinlendi. Daha sora sonra Yaradan'a eller açıldı, Ümmet-i Muhammet ve bütün insanlık için dua edildi. Namazın ardından bayramlaşmaya Hocaefendi, önce çocuklarla başladı. Bayramları doyasıya yaşayan çocuklar, Hocaefendi ile bayramlaşarak mutluluklarına mutluluk kattılar. Fethullah Gülen Hocaefendi, dizinin dibinde toplanan çocuklara çikolata verdi, bayram harçlığı dağıttı. Minikleri sevindiren Gülen, onlarla yakından ilgilendi.

Amerika'da yaşayan Türk aileler bu bayramda da Hocaefendi'yi yalnız bırakmadı. Hocaefendi ile bayramlaşan Türkler bir araya gelerek Türkiye hasretini paylaştılar. Bayram vesilesiyle ziyaretine gelen vatandaşlarla bir süre sohbet eden Fethullah Gülen Hocaefendi, misafirleriyle yakından ilgilendi.

"Devlet ve hükümet erkânından bütün resmî-sivil hizmet kuruluşlarının mensuplarına ve milletimizin her ferdine kadar, herkesin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum" diye Gülen, Allah'tan, bu millete her zaman en güzel bayramları nasip etmesini niyaz ettiğini söyledi.

Hocaefendi'nin bayram vesilesiyle kaydedilen bu hoş görüntüleri de dünyanın dört bir yanındaki sevenleri için en güzel bayram hediyesi oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*