Fethullah Gülen'e saldırılıyor!

Fethullah Gülen'e saldırılıyor!.8422
  • Giriş : 25.10.2008 / 00:30:00
  • Güncelleme : 24.10.2008 / 23:46:45

Vatan yazarın Yiğit Bulut'tan ilginç çıkış: Fethullah Gülen'e saldırılıyor. Çünkü...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fethullah Gülen'in tek hedefi devleti ele geçirmekmiş(!)

ALİ KIRCA BİLE OYUNA GELDİ

Size yeni bir soru soracağım 18 Haziran 1999 akşamı Fethullah Gülen'in eski konuşmalarından bir derleme, ortada “net bir sebep yokken” Ali Kırca tarafından atv haberde yayınlandı ve hemen arkasından bütün televizyonlarda bir kaset savaşı başladı. O kasetlere göre Gülen'in tek bir hedefi vardı: Devleti ele geçirmek.

GÜLEN GİTMEK ZORUNDA KALDI

Sonrasında Nuh Mete Yüksel süreci başladı ve Gülen Türkiye'den ayrılarak Amerika'ya gitmek zorunda kaldı. Bu tespitler sonrası soralım 1997'de öne çıkan isimlerden örneğin Çevik Bir'in hangi ülke ile arası iyiydi, hangi ülkeye yakın denebilirdi? Gülen'in Vatikan ziyareti en çok kimleri rahatsız etti? Ve en önemlisi Gülen'in Orta Asya'da attığı adımlar, kimler tarafından “sınırı aşma” olarak değerlendirildi? Bugün, Gülen için “Amerika'nın adamı” imajını kimler, neden yayıyorlar?

VAY GÜLEN'İ SAVUNUYORSUN DEMEYİN

Sevgili dostlar, benim çizgimi biliyorsunuz. Yolum belli Atatürk'ün yolu, asla sapmadım, sapmam da mümkün değil... O yüzden bu satırları okuyup “Vay Gülen'i savunuyorsun” gibi bir “vesveseye” asla kapılmayın. Olaylara objektif bakmamız gerekiyor. Size “yazabileceklerimin” hepsini yazdım...

ALİ KIRCA O KASEDİ NEDEN YAYINLADI

Tekrar soruyorum Ali Kırca bu kaseti neden yayınladı, Nuh Mete Yüksel süreci nasıl başladı, Gülen'in Orta Asya'daki okulları hangi ülkeleri rahatsız etti? Bütün bunları “oyuna gelmeden” gerçekten çok ciddi sorgulamalıyız!

MENDERES'İ ASTIK NE OLDU

Menderes'i “irticanın kaynağı” diye astık sonrasında ne oldu? Rusya'ya satabileceğimiz mallarımızı, Batı ülkelerine kaptırıp, bağımlı bir ekonomi modeline yönlendik...

KASEDİ KİMDEN ALDI AÇIKLASIN

Tamamen “objektif” bir gözden araştırdıklarımı sizlere aktardım. Şimdi tekrar soruyorum tam da Orta Asya petrolleri “paylaşılacakken”, Orta Asya'da okullarda çocuklara Türkçe İstiklal Marşı okutan Fetullah Gülen'e, 1999 başından itibaren bu saldırı neden başladı? Bu saldırılar ile irticanın mı önüne geçtik! Bugün hangi durumdayız? “Daha iyiyiz” diyorsanız, az görüşelim... Gelelim başlığa Ali Kırca bu kaseti neden yayınladı, kimden aldı? Açıklamasını bekliyorum...

TEZGAH ORTAYA ÇIKSIN

Sonuç: Gerçekler açığa çıkmalı! Türkiye hep bundan kaybetti. 1876'da “Yabancılara borcumu bu faizle ödemem” diyen sadrazamımızı astık! Batıdan bağımsız model diyen başbakanımızı Rusya'ya gidemeden randevusuna iki ay kala ipe gönderdik. Şairlerimizi, bilim damlarımızı, din adamlarımızı “vatan haini” ilan ettik! Ne oldu? Kendi değerlerimizi “karalayıp” tuzaklara her zaman düştük. Hiç bir şey inanın göründüğü gibi değil. Tek isteğim var yabancıların tezgahları ortaya dökülsün!

PEKİ BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ

İsrail'in “giriştiği” diplomasi sonucu Amerika-Fransa ve İsrail arasında “Reaktör bitsin, çalışmadan vurursunuz” anlaşmasının yapıldığını ve reaktörün “çalışmaya başlamadan” İsrail uçakları tarafından vurulduğunu.

Yine aynı Fransa'nın 1960'larda Amerika'nın isteği ile İsrail'e “atom bombası yapımında” teknoloji sattığını.

Vatikan “destekli” batı hükümetleri ile İsrail arasında, “aslında dışarından bakınca” ciddi bir çekişme olduğunu. İsrail'in bölgedeki varlığının, “Araplar'a karşı kullanılarak”, “petrolü” kontrol etme politikasının İngiltere, ABD ve Fransa tarafından “uygulandığını”, ama son on yılda İsrail'in bu politikayı daha net fark edip “taktik” değiştirdiğini.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*