Fethullah Gülen'i ABD'deki çiftliğinde öldüreceklerdi!

  • Giriş : 14.01.2008 / 12:48:00

Gülen son kitabı 'Ölümsüzlük İksiri'nde daha önce kendisine iki kez suikast girişiminde bulunulduğunu açıklıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fethullah Gülen son kitabı 'Ölümsüzlük İksiri'nde daha önce kendisine iki kez suikast girişiminde bulunulduğunu açıklıyor.

Gülen, kitabında Üsküdar ve Süleymaniye camiilerindeki suikast girişimlerinden polisin önceden haber vermesiyle kurtulduğunu yazıyor.

Odatv.com olarak Fethullah Gülen'e karşı düzenlenen ama bugüne kadar günyüzüne çıkmamış, gizli kalmış üçüncü suikast girişimini açıklıyoruz.

Bilindiği gibi Fethullah Gülen, 1999 yılından bu yana ABD'nin Pensilvanya eyaletinde bir çiftlikte yaşıyor.

Odatv.com'un güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre; bundan tam 3,5 yıl önce 4 kişilik bir suikast timi Türkiye'den ABD'ye gitti.

Amaçları Fethullah Gülen'i kaldığı çiftliğinde öldürmekti. Önce ABD'nin çeşitli kentlerinde bir süre dolaştılar.

Fakat Türk Emniyeti, CIA ve FBI'ın ortaklaşa düzenledikleri başarılı bir operasyon ile amaçlarına ulaşamadan yakalandılar.

Suikasti gerçekleştirmek isteyenler, ABD'deki sorgularında hiçbir örgütle bağlantısı olmadıklarını ısrarla söyledi. Daha sonra ise Türk Emniyet'i tarafından da sorgulandılar.

Ve bu gündemi altüst edecek haber hem Türk hem de dünya medyasından bugüne kadar saklandı. Bu olaydan sonra, Fethullah Gülen'in Pensilvanya'daki evi CIA ve FBI tarafından koruma altına alındı.

Eve bütün giriş çıkışlar sıkı bir arama sonucunda gerçekleşiyor.

Eve girenlerin kayıtları alınıyor, tüm bilgiler arşivleniyor.


Fethullan Gülen kendisine düzenlenen daha önceki suikast girişimlerini Ölümsüzlük İksiri kitabının 101. sayfasında işte böyle anlatıyor;

" Üsküdar'da vaaz veriyordum. İstihbarat görevlileri cami kürsüsünün altına bomba konmuş olduğunu söylediler. Ben böyle bir ölümü şahadet sayarım.

Fakat, camide panik olur, insanlar canları kurtaramazlar, sonra halk tahrip edilip sokağa dökülür...gibi mülazahalarla vaaz etmekten vazgeçtim.

Belli bir dönem sonra yine vaz'u nasihata başladım, Süleymaniye Camii'nde de yine aynı suikastin hazırlandığı haberini aldım.

Halkın can güvenliği ve asayişin temini için de oradaki vaazlarıma da son verdim."

ODATV

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious