Fethullah Gülen'i hapse attıracaklardı

Fethullah Gülen'i hapse attıracaklardı.8422
  • Giriş : 27.03.2009 / 08:13:00

Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Yaşer'in Gülen aleyhine açılan davayı etkileme çabaları gün yüzüne çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tuncay Özkan'dan ele geçirilen klasörlerde çarpıcı bilgiler yer aldı. Atatürkçü Düşünce Derneği başlıklı 93 sayfalık klasörde, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin yasadışı faaliyetlerini anlatan 'Şükran' imzalı bir dilekçe var. 'Cengiz' imzalı bir belgede ise ÇYDD çatısı altındaki yolsuzluklardan bahsediliyor. Klasörde şu ifadeler yer alıyor: "Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Gülseren ..., Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan ..., Atatürkçü Düşünce Derneği yönetiminde İlhan ..., Demokratik İlkeler Derneği Başkanı Eğnin ... ve Evmen ..., 68'liler Birliği Başkanı Haşmet ... Bu birliğin yöneticileri pek çok derneği ve vakfı baskı ve tehditlerle kendi girişimlerine dahil olmaya zorlamakta, bu girişime girmeyenleri ölümle tehdit etmektedir. Bu girişime girince bunların kirli yüzünden ve karanlık ilişkilerinden çok korktum. Eski Dev Genç militanlarının cirit attığı, Apo yandaşlarının, PKK'lıların hüküm sürdüğü ve Dünya Kiliseler Birliği dahil birçok yabancı kuruluştan aldıkları milyonlarca doları çıkarlarına hizmet ettiren bu girişime dur denilmelidir."

Klasörde, gyasen@superonline.com adresinden 5 Ocak 2002 tarihinde 'hayricanoz' rumuzlu kişiye gönderilen bir e-posta da tespit edildi. İçeriğinde, şöyle deniliyor: "Ankara da Necip, Hüseyin, Ergün ve Zübeyir ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptık. Ortak görüş ikimizin en kısa zamanda Nuh ...... giderek görüntü ve seslerin montaj olduğu böyle bir konuşmanın geçmediğini söylememiz gerekiyor. Yoksa çok kötü olacak. Benden bu fedakarlığı esirgeme lütfen, Cumhuriyet'i, Atatürk'ü seviyorsan lütfen Nuh beye gidip ifade verelim, konuştuklarımızı inkar edelim. Bak eğer bu fedakarlığı yaparsan Bodrum'daki yazlığımı hemen sana vermeye hazırım. Telefon açma dinleniyor acele e-mail çek G.G.YAŞER".

'Çocuklara para verip mahkemeye çıkaracağım'

Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Gülseven Yaşer'in 'hayricanoz' rumuzlu şahsa 23.1.2002 tarihinde gönderdiği e posta şöyle:

"Sevgili Mesut, Fettullah'ın davası ile ilgili aleyhte yeni tanıklar bulmamız lazım. Bizim Avukat Hüseyin bey mahkemenin aleyhimize doğru gittiğini, Eyüp ve Serhat alçaklarının da her an karşı tarafa dönebileceğini söyledi. Şu bizim Serhat'ın bir akrabası varmış. Cihat isminde bir çocuk. Biraz para vererek Fettullah aleyhinde mahkemeye çıkartmayı düşünüyorum. Bu konuda bizim emekli Albay Cem bey de çocuklarla konuşarak teklifin sanki askerden geldiğini ima edecek ve benimle irtibatlı olduğunu söylemeyecek. Şu an bir tek buna bel bağladım. Durumlar bildiğin gibi değil. Acilen yeni tanıklar bulmamız lazım. Fevzi .... Paşa ve Kemal Yavuz Paşa vasıtasıyla görüştüm. MGK Genel Sekreteri Tuncer Kılınç ile bir kez daha bu konuda görüşeceğiz. Bir numaralı BİKE'nin evinde görüşelim. Sakın telefonda açık konuşma. Dünya Kiliseler Birliği ile Lionslardan Arif Bey vasıtası ile para yardımı sözü aldım. Hiç korkma herşey yoluna girecek. Şu PKK'lı Ramazan ... denen çocuğa burs vermeye devam ediyorum. Ama resmî kayıtlarda göstermiyorum. Bu çocukla tekrar bir görüşmemiz lazım. İkna edebilirsek Fettullah aleyhinde tanık yapalım. Yoksa işimiz yaş. Cevap bekliyorum sevgiyle kal. Gülseven"

'Uydu kanalıyla istedikleri uçağı düşürebiliyorlar'

2. Ergenekon iddianamesinde, eski Jandarma Teknik İstihbarat Daire Başkanı Hasan Atilla Uğur'un yaptığı ve suikast yöntemlerini içeren konuşma yer alıyor. 25.04.2008 tarihinde 'Eyüp' isimli şahısla iletişim kuran Uğur, şöyle konuşuyor: "Uydu kanalıyla istedikleri yerde istedikleri aracı, bak bu yolda giden araç da olabilir, kaza yaptırabiliyorlar, uçağı düşürtebiliyorlar, gemiyi batırabiliyorlar. Bu, çok özel bir Yahudi grubun elinde. Alo... E anladım şey yapmayın yani kusura bakmayın, biz de o şekilde oturmak zorunda kaldık, yanlış anlaşılmasın savcıda..."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*