Fethullah Gülen'in acı günü!

Fethullah Gülen'in acı günü!.11212
  • Giriş : 12.03.2009 / 02:40:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 15:17:59

Özel Sema Hastanesi'nde vefat eden Fethullah Gülen'in eniştesi Ali Korucuk, son yolculuğuna uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre 20 gün önce kaldırıldığı hastanede solunum ve akciğer yetmezliği teşhisi konulan Ali Korucuk, dün öğleden sonra Hakk'ın rahmetine kavuştu. Ali Korucuk, bugün Çamlıca Camii'inde öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazından sonra Ümraniye Kocatepe Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verildi.

Cenaze namazına katılan Korucuk'un yakınları ve sevenleri cami avlusunu doldurdu. Cenaze namazını kıldıran Mehmet Ali Şengül'ün konuşması sırasında duygulu anlar yaşandı. Şengül, konuşmasında, "Malum biz dünyaya kendi irademizle gelmedik. Allah diledi yarattı. Dünyadan ayrılışımız da kendi irademize bağlı değil. Mukadder olan ecel nerede, nasıl, ne zaman yakalayacak belli değil. Genç, ihtiyar, hasta, çocuk dinlemiyor. Mümine yakışan tavır her an ilahi davetin kapımızı çalabileceğini ihtimalini hesaba katarak Allah'ın huzuruna gidecek hale hazır hale gelmektir. Mesele Mevla'nın huzuruna imanlı bir şekilde gidebilme meselesidir. Allah'ın huzuruna imanlı bir şekilde gidebilmek için kalbimizle Allah arasındaki münasebeti ciddi şekilde kontrol altına almak ve neticede hayatımızı gençliğimizi boş yere harcamamak gerekir." dedi.

IFrame

Ali Korucuk'un oğlu Abdülkadir Korucuk ise babasının son nefesini "La İlahe İllallah" diyerek verdiğini söyledi. Cami avlusunda gazetecilere açıklama yapan Abdülkadir Korucuk, "Babam geçen yıl hacca gitmişti. Her halde orada da yorulunca rahatsızlığı belirginleşti. Bir süre önce ayağında çıban çıktı. Bunu göstermek için hastaneye gitti. Hastanede kalp krizi geçirme safhasına geldiğini söylediler. Anjiyo oldu, durumu ağırlaştı. Yoğun bakımdayken namazlarını gözleriyle kıldı. Dün şuuru açık bir şekilde Rabbini zikrederek ruhunu teslim etti. Son sözü La İlahe İllallah oldu" diye konuştu.

Cenaze dualar eşliğinde omuzlara alındıktan sonra Kocatepe Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ALİ KORUCUK KİMDİR?

Erzurum'un Hasankale ilçesinde 1945 yılında dünyaya gelen Ali Korucuk'un babası Nureddin Efendi ayakkabı imalatı ile uğraşırdı. Annesi Fatma hanımdı. Beşi erkek, ikisi kız olmak üzere yedi kardeştiler.

1951 yılında ilkokula başladı. 1956 yılında Hasankale'de ilkokulu bitirdikten sonra küçük yaşlardan itibaren terzi çırağı olarak esnaflığa adım attı. 1960 yılında kalfa oldu. Aynı yıl ailece Erzurum'a göç ettiler.

Hasankale'de babası Nurettin Efendi'nin dükkânına gelip-giden manevî büyüklerin onun üzerinde büyük tesiri olmuştur. Alvarlı Efe Hazretleri vefat ettiğinde 11 yaşında olan Ali Korucuk'un ailesi Alvarlı hazretleri ile de akrabadır.

Erzurum Taşmağazalar'da 1965'e kadar bir terzi ustasının yanında çalıştı. 1965 yılında Isparta'da askerlik şubesinde vatani görevine başladı. 1967 yılında askerden sonra kendisi terzi dükkânı açtı. İki yıl devam ettikten sonra terziliği bırakarak hazır giyim mağazası işine başladı.

Ramiz Gülen Hocafendi'nin iki damadından biri olan Ali Bey, Fazilet hanımla evliydi.

Babası Nurettin Korucuk 1970 yılında Ramiz Gülen Hocaefendi'ye görücü giderek kızı Fazilet hanımı, oğlu Ali'ye istedi. Korucuk köyünde arazisi bulunan Nurettin Efendi oraya gidip-gelirken Ramiz hoca ile zaten eskiden beri tanışmaktaydı. Oğlu Ali Korucuk küçük yaşlardan beri de Ramiz hocanın tanıdığı bir çocuktu.

Son derece nazik ve esprili bir karaktere sahip olan Ramiz hoca, Nurettin Efendiyi kırmaz. Böylece Ali Bey, Ramiz hocaya damat olduğu gibi Fethullah Gülen Hocaefendi'nin de eniştesi olur.

Bu evlilikten sonra üçü erkek, üçü de kız olmak üzere altı çocuk dünyaya geldi. 1971 yılında ilk çocukları Abdülkadir doğdu.

1974 yılında Ramiz hoca vefat ettikten sonra Fethullah Gülen Hocaefendi ile daha sık görüşmeye başlayan Ali Korucuk, en son 2002 yılında eşi Fazilet hanımla beraber Hocaefendi'yi Amerika'da ziyaret etti.

1975 yılından itibaren işlerini iyice geliştiren Ali Korucuk Erzurum'da talebe ve yurt hizmetlerine katkıda bulundu. Üniversite talebelerine sahip çıkma adına vakıf çalışmalarına destek verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*