Fethullah Gülen'in avukatından açıklama

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Av. Orhan Erdemli, müvekkili Fethullah Gülen'le ilgili, 14 kasım 2006 tarihinde bazı medya kuruluşlarında yer alan asılsız haberlere açıklık getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Orhan Erdemli, müvekkili Fethullah Gülen'le ilgili, 14 kasım 2006 tarihinde bazı medya kuruluşlarında yer alan "Fetullah Gülen'in yeğeni olan Dr. Ali Bayram tarafından papaz okulu Hartford Semirany Üniversitesi'ne 2 milyon dolar bağışta bulunulduğu" şeklindeki iddialarla ilgili açıklama yaptı.
Av. Orhan Erdemli, açıklamada, Dr. Ali Bayram'ın Fetullah Gülen'in yeğeni olmadığı gibi; haberde yer alan iddiaların tamamen gerçek dışı ve saptırmadan ibaret olduğunu belirtti. Av. Erdemli, bizzat Dr. Ali Bayram'ın ve söz konusu üniversite rektörünün bu yöndeki açıklamaları ile de iddiaların doğru olmadığının ortaya çıktığını kaydetti.

Söz konusu gerçekdışı iddialarla müvekkili Fetullah Gülen'in hiçbir ilgisi bulunmadığını ifade eden Av. Erdemli, açıklamada şöyle dedi: "Bununla birlikte bazı basın yayın organlarının her fırsatta Sayın Fetullah Gülen hakkında gerçek dışı iddialarda bulunmasının yasalarla ve basın özgürlüğü ile bağdaşmadığını kamuoyunun takdirlerine sunarız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious