Fethullah Gülen'in çağrısına Güneydoğu'dan jet cevap

Fethullah Gülen'in çağrısına Güneydoğu'dan jet cevap.8422
  • Giriş : 18.11.2007 / 23:10:00

Mardin, Batman, Malatya ve Siirt'ten de Fethullah Gülen'nin çağrısına cevap geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin yaptığı dayanışma ve kardeşlik çağrısına Mardin, Batman, Malatya ve Siirt'ten de karşılık geldi.

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan olumsuzlukların son bulması için yaptığı dayanışma ve kardeşlik çağrısı Mardin, Batman, Malatya ve Siirt'ten de aksi seda buldu. Bölgenin kanaat önderleri, Hocaefendi'nin tavsiyelerinin, yılladır kardeşçe yaşayan insanlar arasına atılan nifak tohumlarını yerinden sökecek en önemli ilaç olduğunu söyledi. İşadamları ise bölgeye yapılacak yatırımların, birlik ve beraberliği artıracağı görüşünde hemfikir.

Fethullah Gülen Hocaefendi, Türkiye'nin birlik ve beraberliği için bugüne kadar söylenen sözlerin artık icraata dökülme vakti geldiğinin altını çizmiş; batı ve doğu illeri arasında eğitim, yatırım ve sevgiyle köprüler kurulması gerektiğini belirtmişti. Hocaefendi'nin bu tarihi çağrısı bölge halkı ve kanaat önderlerinde büyük sevinç ve memnuniyet uyandırdı.

Kanaat önderleri, bölgenin artık terörle anılmasını istemiyor. Yaşanan problemlerin çözümü için bölgeye yapılan yatırımların artması gerektiğini söylüyor.

Kanaat önderlerine göre; Hocaefendi'nin tavsiyeleri, bölgeye yıllardır ekilen nifak ve cahillik tohumlarının en önemli panzehiri.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious