Fethullah Gülen'in sağlık durumu

Fethullah Gülen'in sağlık durumu.8422
  • Giriş : 03.12.2007 / 00:37:00
  • Güncelleme : 03.12.2007 / 00:42:22

Gülen'in sağlığının çok ciddi bir biçimde bozulduğu haberleri asılsız çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gülen'in sağlığının çok ciddi bir biçimde bozulduğuna ilişkin bazı medya unsurlarındaki haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Gülen'in bir gribal enfeksiyon geçirdiği ancak rahatsızlığının korkulacak boyutlarda olmadığı bildirildi.

Kalp ve şeker rahatsızlıklarının tedavisi için uzun bir süredir ABD'de bulunan Fethullah Gülen'in sağlığına ilişkin başta internet ortamında olmak üzere bazı medya kuruluşlarında farklı türden haberler yer aldı. Söz konusu haberlere göre Gülen mevcut kronik rahatsızlıklarının ötesinde yeni sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmış hatta bu problemler hayatını tehdit eder hale gelmişti.

Konunun gerçekliğini araştıran Samanyolu Haber doğru bilgiye ulaştı. Gülen'in son günlerde şiddetli bir gribal enfeksiyon geçirdiği ve bunu da atlatarak sağlığının eski durumuna döndüğü ortaya çıktı.

Bir süre önce kalp damarlarına stent takılan Gülen'in bilinen kalp ve şeker hastalıklarının ise normal seyrinde sürdüğü kaydedildi.

Düşünceleri, yazıları ve kitaplarıyla Türkiye ve dünyada milyonlarca kişiyi etkileyen Fethullah Gülen 1999 yılından beri ülkesinden uzak yaşıyor. Gülen'in sağlık durumu sevenleri tarafından çok yakından takip ediliyor. Bu ilginin farkında olan kimi haber kaynakları zaman zaman Gülen hakkında haberler yaparak izleyici ve okur çekmeye çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious