Fethullah Gülen'in türban yorumu

Fethullah Gülen'in türban yorumu.8422
  • Giriş : 03.12.2007 / 17:20:00
  • Güncelleme : 03.12.2007 / 17:25:21

Fethullah Gülen başörtüsünü böyle tanımlıyor: 'Başörtüsü füruattır'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cemaatin önde gelen ismi, Gülen'in onursal başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın Mütecelli Heyeti Başkanı ve Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce'nin demeçleri...

İÇİNDE DAHA GÖRÜNÜR OLACAK
Dinin özünü anlama sürecine girdik. Biz Anadolu Müslümanlığı diyoruz. Bizim milletimizin Müslümanlık yorumu demek bu. Anadolu Müslümanlığı İslam'ın yumuşak yüzüdür.. Bizim kadınarımızı da hayatın içinde daha çok göreceksiniz. Biz AB'yle demokratikleşmeyi savunuyoruz. Bu demokratikleşme, kadının görünür olmasını bize kabul ettirecek..

Kürt sorununda yanlış yaptık diye itiraf etmek birşey değil. Komutanlar çözüm için işin doğrusunu da söylemeliler. Samimilerse 'Kürt sorununun çözümü AB üyeliğidir' demeliler.

BAŞÖRTÜSÜ FÜRUATTIR
Fethullah Gülen 'başörtüsü füruattır' dedi. Yani, 'Dinin öncelikli meselesi değildir' dedi. Diyelim ki başörtüsüyle kalp kırıyorsunuz. 'Ben kalp kırmamanızı tercih ederim' demektir bu.

CEMAAT AK PARTİ'YE OY VERDİ
Cemaat AKP'ye oy veriyor. Son seçimlerde Doğu'da ve Güneydoğu'da camianın mensuplarını oylarını büyük çoğunlukla AK Parti'ye vermişlerdir. Bir, hizmetlerden onlar da yararlandılar. İki, AK Parti'nin dindarlığını kendilerinin oy vereceği bir siyasi adres olarak önemsediler. Yukarıdan bir talimatla oy verin diye bir şey olmuyor.

K. IRAK'TAKİ OKULLARI KİM KORUYOR?
K. Irak'taki okullarımızı oradaki Kürt yönetimi koruyor. Kürt bölgesi karışık değil biliyorsunuz. Bağdat karışık. Karışıklığın olduğu yerlerde bizim okullarımız yok.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious