Fethullah Gülen'in yeni kitabı: "Ölümsüzlük İksiri"

Fethullah Gülen'in yeni kitabı:
  • Giriş : 10.01.2008 / 09:56:00

M. Fethullah Gülen'in Amerika'da gerçekleştirdiği sohbetlerden derlenerek 'Ölümsüzlük İksiri' adıyla yayınlanan eserinin tanıtımı gazeteci-yazar Ahmet Kurucan tarafından yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ahmet Kurucan, İstanbul Çemberlitaş'taki Fırat Kültür Merkezi'nde (FKM) gerçekleştirilen okurlarla buluşma toplantısında Fethullah Gülen'in eserlerini beş başlık altında değerlendirdi. Kurucan, Fethullah Gülen'in 70'li yıllardan bugüne kadar ortaya koyduğu düşüncelerin toplandığı eserlerin okuyanların düşünce dünyasında yaptığı etkiye dikkat çekti. Beş kategorinin ilkini Gülen'in kendi yazdığı makalelerden oluşan kitaplarının oluşturduğunu belirten yazar, ikinci kategorinin 'Tamamıyla İslami geleneklerin insan boyutuna seslenen' Kalbin Zümrüt Tepeleri serisi olduğunu hatırlattı. "Tasavvuf dünyası ileriki yıllarda bu eseri çok yakından takip edecektir." diyen Kurucan, sonraki kategorileri şu şekilde sıraladı: "Üçüncüsü, Hocaefendi'nin 70'li yıllardan 90'lı yıllara kadar vaaz ve nasihatlerini içeren kitaplar. Dördüncü, çeşitli vesilelerle değişik gazetecilere verdiği röportajlardan oluşan eserler. Sonuncusu da Fasıldan Fasıla, Asrın Getirdiği Tereddütler, Prizma gibi kendisine sorulan sorulara irticali olarak verdiği cevaplardan oluşan kitaplar."

Kırık Testi serisinin son kitabı Ölümsüzlük İksiri'ni değerlendiren Kurucan, "Bu eser, Hocaefendi'nin Amerika'da ikindi namazından sonra verdiği sohbetlerdeki düşüncelerini yansıtmaktadır." dedi. Kitapta, İslam'da kadından kadrolaşmaya kadar pek çok konunun incelendiğini kaydeden Kurucan, artan terörizm olaylarına da ışık tutan Gülen'in toplumun genelini ilgilendiren konulardan özelini ilgilendiren konulara kadar geniş açılımlar ortaya koyduğunu anlattı. Nurullah Kaya, İstanbul

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious