Fetthullah Gülen 'Tarihi bayramı' değerlendirdi

Fetthullah Gülen 'Tarihi bayramı' değerlendirdi.13726
  • Giriş : 26.12.2007 / 00:30:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 16:34:23

Türkiye Kurban Bayramı'nı uzun yıllardır görülmemiş bir şekilde tek yürek halinde kutladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


 Batı illerinde yaşayan hayırsever vatnadaşların yardım kuruluşlarının önderliğinde doğu illerine giderek ihtiyaç sahibi insanlara kurban eti dağıtması Fethullah Gülen tarafından da memnuniyetle karşılandı. Yaşanan tabloları televizyondan seyrederken göz yaşlarını tutamadığını ifade edilen Gülen ortaya koyulan hizmetin yıllardır kanayan yarayı tedavi edecek nitelikte olduğuna dikkat çekti.

Başta Kimse Yok mu Derneği olmak üzere Deniz Feneri, İHH ve Cansuyu gibi sivil toplum kuruluşları tarafından Kurban bayramında gerçekleştirilen 'Doğu ve Güney Doğu illerinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kurban eti dağıtımı organizasyonu' toplumun her kesimi tarafından takdirle karşılandı.

Yardımların, ihtiyaç sahibi bölge halkında görülmeğe değer bir sevinç ve şükran hissi uyandırdığı görülürken, yapılan çalışmalarla ilgili farklı çevrelerden tebrik açıklamaları geldi.

Bu arada bir süre önce hamiyetperver vatandaşları bölge insanına yardım yapmaya, kurban bayramını bir kurbiyet, yakınlaşma duygusu içinde geçirmeğe çağıran Fethullah Gülen de ortaya çıkan tablodan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

www.herkul.org adlı internet sitesinde konuya ilişkin bir sohbeti yayınlanan Gülen'in yaşanan süreçten memnun olduğu kadar duygulandığı da görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious