Fidel Castro iyileşiyor

  • Giriş : 29.08.2006 / 00:00:00

Hastaneye kaldırılan 80 yaşındaki Küba lideri Fidel Castro'ya vekalet eden Raul Castro, ağabeyinin memnuniyet verici biçimde iyileşmekte olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Resmi Granma ajansındaki haberde, aynı zamanda Savunma Bakanı olan Raul Castro'nun bu açıklamayı, Suriye Enformasyon Bakanı Muhsin Bilal'ı pazar günü kabul ederken yaptığı ve Suriyeli bakana 1 ay önce hastaneye kaldırılan ağabeyinin iyileşmekte olduğunu söylediği belirtildi.

Haberde, Raul Castro'nun Bilal'e ayrıca, ''adada sükunetin hüküm sürdüğünü'' söylediği ifade edildi.Bilal'in, Castro'ya Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın mesajını getirdiği belirtilen haberde, Esad'ın ''Başkumandana acil şifalar'' dileğini ilettiği açıklandı.

Haberde, Bilal'in Esad'ın 11-16 Eylülde Havana'da yapılacak Bağlantısızlar zirvesine katılacağını söylediği ve Bush yönetiminin Küba'ya tehditlerinin artmasına karşı Suriye'nin Küba ile dayanışma içinde olduğunu hatırlattığı belirtirken, Raul Castro'nun da ''Küba'nın Tel Aviv'in düşmanlıkları ve saldırıları karşısında Suriye halkına desteğini yinelediği ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious