Fidel Castro: Ölsem de umursamayın

Fidel Castro: Ölsem de umursamayın.7420
  • Giriş : 23.01.2009 / 08:44:00

Küba devriminin lideri Fidel Castro, Komünist Parti üyeleri ve hükümete çağrıda bulunarak, "kendisi ağır hasta olsa, ölse dahi yoldaşların çalışmalarına devam etmelerini" istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Castro, resmi internet sitesi "cubadebate.cu"da yayımlanan yazısında, düzenli olarak yaptığı yorumlarına atıfta bulunarak, "bu sene için planladığı yazılarının sayısını, yoldaşların alması gereken kararlara müdahale etmemek ya da bu kararları engellememek için azalttığını" belirtti.

Geçmişte yaptığı konuşmaları gözden geçirdiğini söyleyen Castro, "iyi olduğunu" belirtti ve "yoldaşların, yazılarından, ağır hastalığından ya da ölümünden etkilenmemesi gerektiğini" vurguladı.

Salı günü yemin ederek görevine başlayan ABD Başkanı Barack Obama'yı kutlamak için 5 haftadır ara verdiği makalelerine dönen Fidel Castro, "ABD'nin 11. Başkanı" başlıklı yazısının sonunda, "uzun süre güncel olayları izleme fırsatı bulduğunu, olaylarla ilgili bilgi aldığını, bunlar üzerinde düşündüğünü ve böyle ender bir fırsatın zevkini Obama'nın görev süresi boyunca çıkarmayı umduğunu" ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*