Fidye için kaçırılan 3 aylık bebek kurtarıldı!

  • Giriş : 06.10.2006 / 00:00:00

İstanbul'da 3 aylık bebeği kaçırıp ailesinden fidye istediği belirtilen 3 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Murat ve Zeynep Ö. çiftinin 3 aylık bebekleri Rüzgar Çınar Ö. ile evden bazı eşyayı alarak ayrılan bu kişiler, daha sonra Murat Ö'yü arayarak 750 bin YTL getirmesini istedi.
Murat Ö. ile görüşen ve fidye miktarını önce 60 bin YTL'ye indiren 3 kişi, daha sonra 10 bin YTL'yi kabul ederek paranın Küçükçekmece'deki bir adrese getirilmesini istedi.
Ailenin olayı polise bildirilmesi üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, randevu yeri olarak belirlenen Küçükçekmece E-5 yolu üzerindeki bir üst geçidin altında şahısları takibe başladı.
Küçük bebeği bir koli içinde çöp konteynerinin yanına bırakan 3 kişi, ailenin bıraktığı çantayı aldıktan sonra olay yerinden uzaklaştı.
Rüzgar Çınar Ö'yü buradan alan ekipler, bebeği ailesine teslim ettikten sonra Küçükçekmece'deki bazı adreslere operasyon düzenledi. Operasyonda, olayla ilgisi olduğu belirtilen Bülent E, Bilal E. ve Burhan E. gözaltına alındı.
Şahısların üzerlerinde ve gösterdikleri yerlerde 2 adet ruhsatsız tabanca, Zeynep Ö'ye ait çanta, fotoğraf makinesi ve kol saati de ele geçirildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious