FIFA, Bakan Şahin'i yeniden çağırdı

  • Giriş : 02.05.2007 / 00:00:00

Şahin ve Futbol Federasyonu'nu Mayıs ayında ikinci kez Zürih'te toplantıya çağırdığını iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

FIFA'nın Nisan'daki zirvenin gerçekleşememesinin ardından Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı'na gönderdiği ikinci bir yazıyla Bakan Şahin ve Futbol Federasyonu'nu Mayıs ayında ikinci kez Zürih'te toplantıya çağırdığını iddia edildi.

Futbol Extra Dergisi'nde yer alan habere göre, FIFA, Türkiye Futbol Federasyonu ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in katılımını istediği Nisan ayındaki zirvenin gerçekleşmemesi üzerine Türkiye'ye ikinci kez davet gönderdi.

Habere göre FIFA, nisan ayında Bakanlık, Federasyon ve UEFA yetkililerinin katılımıyla gerçekleşmesi planlanan dörtlü zirveyi Bakan Şahin'in mazeret bildirmesinin ardından iptal ettikten sonra zirve konusunda yeniden talepte bulundu. "Teknik toplantı" adı altında Mayıs ayının son haftasında Zürih'te gerçekleştirilmesi planlanan zirve için FIFA, Bakan Şahin'i resmi bir yazıyla davet etti.

Gönderilen yazıda Bakan'ın veya görevlendireceği bir kişinin toplantıya katılması istendi. FIFA'nın bu toplantıda, bir süre önce Futbol Federasyonu'na gönderdiği mevzuat değişikliğiyle ilgili taleplerini gündeme getireceği öğrenildi. Bu dörtlü zirvede FIFA, talep ettiği değişiklikleri gerçekleştirmesi konusunda Türkiye'ye vereceği süreyi de belirleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious