FIFA: "Aranızda halledin"

FIFA:
  • Giriş : 08.11.2008 / 09:48:00

Damar tıkanıklığı hastalığının ardından futboldan uzak kalan, bu süre içinde Fenerbahçe ile bağları kopan ve sarı lacivertli kulüple FIFA'lık olan Stephen Appiah hakkında FIFA'dan açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

FIFA Profesyonel Futbolcular Birliği'nin web sitesinde yayınlanan ve Appiah'ın futbola dönüşünün FIFA yüzünden geciktiği iddia edilen makalenin ardından kendi internet sitesinde bir açıklama yapan FIFA, Appiah'ın şu an herhangi bir kulüpte oynamamasının kendilerinden kaynaklanmadığını belirtti.

FIFA yaptığı açıklamada, Appiah'ın artık sarı lacivertli kulüple ilişkisi kalmadığını belirterek, Ganalı futbolcunun bir an önce futbola dönmesi için iki tarafın maddi konuları kendi arasında çözmesini tavsiye etti.

Kararın alınma sürecinin uzamasının, Appiah'ın futbola dönüşünü geciktirdiğini belirten FIFA, bu gecikmenin kendilerinden kaynaklanmadığını belirtti. Konu ile ilgili kesin kararın da FIFA Çözüm Kurulu tarafından verileceği ifade edildi.

Appiah'a yeni bir kulüp ile anlaşmasını tavsiye ettiğini ve bunun için de gereken uluslararası transfer belgesinin TFF tarafından sağlanması gerektiğini açıklayan FIFA, 31 Ocak 2008 ve 28 Nisan 2008 tarihleri arasında Appiah ve Fenerbahçe arasındaki anlaşmazlık ile ilgili hem Fenerbahçe'den, hem de Appiah'tan sayısız iddialar olduğunu da belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*