FİFA Diyarbakırspor'u küme düşürebilir

FİFA Diyarbakırspor'u küme düşürebilir.9772
  • Giriş : 23.04.2008 / 17:12:00
  • Güncelleme : 23.04.2008 / 18:06:16

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Diyarbakırspor, 3 yıl önce 2 yabancı futbolcunun transfer bedelinin ödenmemesi nedeniyle küme düşürülme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Süper Lig'de mücadele ettiği dönemde takımın formasını giyen Redi Jupi ve Borislav Mikiç'in transfer bedeli olan toplam 250 bin Avro'nun ödenmemesi üzerine, bu 2 iki futbolcu Diyarbakırspor hakkında bir süre önce FIFA'ya şikayet başvurusunda bulundu. Bunun üzerine FIFA, Diyarbakırspor Kulübü'ne ihtarname göndererek, 14 Nisan'a kadar bu futbolculara ödeme yapılmasını veya ödeme planı sunulmasını talep etti. Ancak ekonomik sıkıntı içerisinde bulunan yeşil-kırmızılı kulüp, parayı ödeyemediği gibi ödeme planı da sunamadı. Diyarbakırspor Kulübü'nün, para bulunana kadar borcun ertelenmesi talebi ise FIFA tarafından kabul edilmedi. FIFA'nın, 28 Nisan'da yapacağı toplantıda Diyarbakırspor ile ilgili kararını açıklayacağı öğrenildi.

Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Adnan Öktüren 3 yıl önce Jupi ve Mikiç'in transfer bedelinin o dönemki yönetim tarafından ödenmediğini doğrulayarak, bu hata nedeniyle büyük sıkıntı içerisinde olduklarını söyledi.

Kulübün içerisinde bulunduğu maddi sıkıntı nedeniyle kendilerinin de 2 futbolcuya ödeme yapamadığını bildiren Öktüren, “FIFA, 28 Nisan'da yapacağı toplantıda Diyarbakırspor ile ilgili kararını açıklayacak. 6 puanımız silinebilir ya da bir alt lige düşürülebiliriz. Böyle bir olumsuz sonuçta yeni yönetimin suçu yok. Diyarbakırspor eski yönetimin yaptığı hatanın bedelini ödüyor” dedi.

“ANTALYASPOR MAÇINDA PUAN ALACAĞIZ”

Başkan Öktüren, pazar günü deplasmanda oynayacakları Antalyaspor maçının hazırlıkları sürdürdüklerini belirterek, şöyle konuştu:
“Rakibimiz çok iyi oyunculardan kurulu bir ekip. Ancak biz de kendimize güveniyoruz. Geçen hafta Sakaryaspor maçında aldığımız farklı galibiyetin tesadüf olmadığını bu maçta göstereceğiz. Ufuk'un sakatlığı sürüyor. Bu oyuncunun maç kadrosunda yer alıp almayacağı maç günü belli olacak. Bizim için final niteliğinde bir maç. Antalyaspor maçından puanla ayrılacağız. Antalya yöresindeki tüm Diyarbakırspor sevdalılarını maça bekliyoruz. Bu maç bizim için final niteliğinde.”

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious