FIFA Türkiye'yi yakın takibe aldı

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Siyasi iradenin futbola müdahalesi gerekçesiyle Yunanistan ve İran'ı uluslararası spor organizasyonlarından men eden, ancak daha sonra affeden FIFA, şimdi de Türkiye'yi yakın takibe aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Daha önce 'siyasi iradenin futbola müdahalesi' gerekçesiyle Yunanistan ve İran'ı uluslararası spor organizasyonlarından men eden, ancak daha sonra affeden FIFA, şimdi de ülkemizi takibe aldı. Federasyonların özerk olmasını isteyen FIFA'nın, Haluk Ulusoy Yönetimi'ni gayri resmi bir yolla uyardığı, Türkiye'de kulüpler ile hükümet ve politikacılar arasındaki bağlantıları çok yakın takibe aldığı öğrenildi.

- ERZİK'E BAŞVURDULAR -

Ayrıca son dönemde ortaya atılan şike iddiaları ve bu konuyla ilgili çıkan haberlerin de mercek altına alındığı ifade edildi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun, öncelikle UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'in görüşlerine başvurduğu bildirildi. Erzik'in, "İsviçre ile yaşanan davalarda da siyasetçilerin devreye girmesi ülkemiz adına bir dezavantaj. Ancak hükümet ve federasyon, gerekli prosedürler yerine getirildiği için rahat" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious