FIFA ve Ericsson anlaştı, futbol heyecanı cebe taşınıyor

FIFA ve Ericsson anlaştı, futbol heyecanı cebe taşınıyor.10963
  • Giriş : 13.02.2008 / 14:12:00

FIFA (Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği) ve Ericsson, uluslararası multimedya çözümleri anlaşması imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ericsson'dan yapılan açıklamada, bu anlaşma sayesinde FIFA'nın, Ericsson'un içerik yönetimi ve servis dağıtım platformlarını kullanarak yayıncıların ve Telekom içeriği lisans sahiplerinin, FIFA'nın 2009 ve 2010 etkinliklerine ait mobil içerik sunmasına izin vereceği bildirildi.

FIFA, tüm dünyadaki yayıncılara ve Telekom operatörlerine farklı etkinliklere ait içerik seçeneklerinin dağıtımı için Ericsson'un platformunu kullanacak. Seçenekler bilgi servislerinden, ileri mobil TV ve video çözümlerine kadar çeşitlilik gösteriyor. Ericsson'un platform ve servisleri; sektörde rol oynayan Telekom operatörleri, medya şirketleri ve diğer servis sağlayıcıların bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapılandırıldığı bildirildi.

Ericsson Üst Düzey Yöneticisi Carl-Henric Svanberg konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ''Tüm dünyadaki Futbol hayranlarına istedikleri maçı cep telefonları üzerinden izleme imkanını sunmak için FIFA ile birlikte çalışmaktan çok mutluyuz. Bu anlaşma bizim, hem operatörler hem de medya şirketleri için multimedya servislerinin ilgi çekiciliği ve ulaşılabilirliğini artıran ürün ve çözümler geliştirmeye olan bağlılığımızı gösteriyor'' ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious