FIFA'dan TFF'ye mektup

  • Giriş : 10.01.2008 / 16:59:00

FIFA Başkanı Sepp Blatter, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Haluk Ulusoy'a bir mektup göndererek, 5719 Sayılı Yasa'nın başkan, yönetim ve denetleme kurulu üyelerinin seçimine ilişkin geçici 1 b maddesinin, uygulanmadan önce mutlaka FIFA ve UEFA il

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Blatter'in mektubu, Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden duyuruldu. Blatter, mektubunda şu görüşlere yer verdi:

''Sayın Haluk Ulusoy! Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz aylarda ve özellikle Türk Futbol Federasyonu'nun kurulması ve hedefleri hakkındaki yeni yasa TBMM'den geçtikten sonra FIFA, Türkiye Futbol Federasyonu'nu ve Türk futbolunu yakından izlemektedir.

19 Aralık 2007 tarihinde Spor Bakanı Murat Başesgioğlu'na yazdığım mektupta açıkladığım gibi, FIFA'ya göre yeni yasa, aylardır FIFA ve UEFA'nın istediği pozitif değişiklikleri kapsamaktadır, ancak Spor Bakanı'na ifade ettiğim gibi, geçici madde 1 b uygulanmadan önce mutlaka FIFA ve UEFA ile tartışılmalıdır.

Sonuç olarak FIFA, TFF'ye;

1- Pozitif değişiklikleri onaylamak üzere bir an önce genel kurulun toplanmasını,

2- Yukarıda belirtilen genel kurulda, FIFA statü hükümlerine göre TFF'nin kendi statüsünü oluşturması için bir kararın alınmasını önerir.Türkiye'de futbolun önemini ve Türk futbolunun uluslararası pozisyonu göz önünde tutularak bu yol haritasının, Türk Futbol ailesinin bağımsızlığını ve birlikteliğini onaracağını ve Türk Futbol Federasyonu'nu FIFA ve bağlı olduğu UEFA statüleriyle tamamen uyumlu hale gelmesini mümkün kılacağı düşüncesindeyim.

Bu yol haritasına tam desteğinizi bekliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious