FIFA'dan TFF'ye övgü mektubu

FIFA'dan TFF'ye övgü mektubu .12083
  • Giriş : 19.10.2007 / 13:29:00

FIFA Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Jiri Dvorak, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Haluk Ulusoy'a övgü mektubu yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

FIFA Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Jiri Dvorak, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Haluk Ulusoy'a yazdığı mektupta, Türkiye'de yapılan “Sıcak hava şartlarında Futbol oynanması” araştırmasının FIFA tarafından çok etkileyici bulunduğunu bildirdi.

TFF'den yapılan açıklamaya göre, Dvorak mektubunda, TFF Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Binnet önderliğindeki ekibin profesyonel performansı ve araştırmada ortaya çıkan veri kalitesinin çok etkileyici olduğunu belirtti ve TFF'nin geçmişte olduğu gibi önümüzdeki dönemlerde de bu çalışmaları desteklemesinden dolayı minnettar kalacaklarını ifade etti.

FIFA Başkanı Joseph Sepp Blatter'in, sıcak havanın futboldaki etkisinin belirlenmesi için kendilerinden ricada bulunduğunu da hatırlatan Prof. Dr. Dvorak'ın, FIFA Tıbbi Durumlar ve Araştırma Merkezi'nin (F-MARC) de katıldığı araştırmanın sonuçlarını bildirmesi için Prof. Dr. Mehmet Binnet'i 1 Kasım 2007'de FIFA'ya davet ettiği açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious