'FİFA'nın gerekçeli kararını yarın inceleyeceğiz'

  • Giriş : 23.02.2006 / 00:00:00

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, FİFA'nın Türkiye'ye verdiği cezanın gerekçeli kararının kendilerine iletildiğini, ancak İngiltere'de bulunduğu için inceleme fırsatı bulamadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere Futbol Federasyonu'nun davetlisi olarak gittiği İngiltere'den akşam saatlerinde dönen Haluk Ulusoy, yarın yapılacak yönetim kurulu toplantısında FİFA'nın gerekçeli kararını inceleyeceğini söyledi. İçeriğik hakkında hiçbir bilgisi olmadığını belirten Ulusoy, "Kararı inceleyeceğiz. İtiraz hakkımızı kullanıp Tahkim Kurulu'na gerekirse CAS Mahkemesi'ne başvuracağız. Bize verilen ceza çok ağır. Görüşme yaptığım bazı ülke federasyonu başkanlarıda aynı görüşte. Türk halkına verilen bu cezanın kaldırılacağı ümidindeyim" diye konuştu.

Başkan Ulusoy ayrıca Türkiye'nin cezalı maçlarını Almanya'da oynaması yolunda Alman kulüblerinden teklifler geldiğini belirterek, "Eğer seyircisiz oynama cezamız kalkarsa ilk önceliğimiz Almanya olacaktır. Çünkü burda yaşayan çok sayıda Türk vatandaşının desteğini alacağız" diye konuştu.


-"TÜRKİYE'DE IRKÇILIK OLMAZ"-


Bu arada Haluk Ulusoy, Chelse- Barcelona maçını da seyrettiğini ifade ederek, "Geçmişte ırkçılıkla ilgili bazı olaylar yaşandı, dün akşam oynanan maçta da oldu. Bu olayları hiç kimse tasvip etmiyor. Tüm dünyanın karşı olduğu bu olaya bizler de karşıyız. Ülkemizde ırkçılıkla ilgili hiç bir olay yaşanmamıştır ve yaşanmayacaktır" diye konuştu.


-"GALATASARAYLI FUTBOLCULARIN İDMANA ÇIKMAMASI DOĞRU DEĞİL"-


Öte yandan Başkan Ulusoy, Galatasaray Kulübü'nde yaşanan mali krizle ilgili olarak ise, "Galatasaraylı futbolcuların idmana çıkmamasını doğru bulmuyorum. Kulüb içindeki sorunları bilmiyorum ama ne olursa olsun antrenmanlara çıkmaları gerekirdi. Futbolcu kardeşlerim ekmek parası için çalışıyorlar ama sıkıntılı günleride hep beraber aşmalılar" açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious