'FIFA’nın yakın takibindeyiz'

  • Giriş : 26.06.2006 / 00:00:00

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy,İsviçre maçı sonrasında yaşanan olaylarından sonra FİFA'nın Türkiye'yi yakın takibe aldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

FIFA Tahkim Kurulu'nun kararları için CAS'a gitmeyeceklerini da açıklayan Başkan Ulusoy, "Biz bir Futbol ailesiyiz. Sorunu kendi aramızda çözmeliyiz. Zaten ceza indirimi de bu şekilde gerçekleşti. Futbol olduğu sürece FIFA ilişkilerimiz iyi olmak zorunda" dedi.

"Daha önce tüm dünya bizimle maç yapmak istiyordu. Almanya'daki altı hazırlık maçlarının bazılarını başka ülkelerde oynamak istedik. Kabul etmediler" diyen Ulusoy şöyle devam etti:

"Atacağımız bütün adımlarda daha dikkatli olmalıyız. Dünya bizi yakın takibe aldı. İsviçre maçından sonra yaşananlar hafızalarada taze. Cezamız düştü; ama içerde dışarda oynayacağımız tüm maçlar gözlem altında olacak. Teknik adam, futbolcu, yönetici ve taraftar olarak herkes bunun bilincinde olmalı."

- ALTI YABANCIYA KRİTER -

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, yabancı futbolcu sayısını artırmayı düşünmediklerini ve ligin altı yabancıyla devam edeceğini de söyledi. Önceki görev döneminde de yabancı sayısını önce beş, ardından da dörde düşürmek için karar aldıklarını, ancak kendilerinden sonra gelen yönetimin bunu uygulamadığını söyleyen Ulusoy, Türk futbolcularının önünü açmak istediklerinin altını çizdi.

Ulusoy, mevcut altı yabancıya da kriter getirmek için çalıştıklarını ifade etti. Ulusoy, "İngiltere'deki gibi kriter getirmek amacındayız. Yapabilirsek, bu hayata geçirmek için uğraşacağız" dedi.

Dünya Kupası finallerinde, fahiş hakem hataları yapıldığını vurgulayan Başkan Ulusoy şunları söyledi:

"Bakın finallerdeki hakemler ne hatalar yapıyorlar. Bizim ligimizdeki hakemler bu hataları yapsa kan gövdeyi götürür. Ancak hiç birini bir itiraz gelmiyor. Sahada olan orada kalıyor."

- BONSERVİS BEDELLERİ ARTSIN -

Milli Takım'daki gençletirme operasyonunu başarılı bulduğunu açıklayan Ulusoy, genç futbolcuların Milli Takım'ın geleceğini kurtaracağını söyledi. Özellikle Fenerbahçeli Can Arat'a övgüler yağdıran Başkan Ulusoy'a göre Can Arat'ın takımındaki oynama süresinin artmasının, bu futbolcunun verimliliğini artıracağını anlattı.

Milli Takım'a çok oyuncu davet edilmesinin ve bunların fiyatlarının artırılmasının eleştirilmesine de cevap veren Ulusoy, "Tam istediğim gibi. Ben de Türk futbolcusunun fiyatının artmasından yanayım. Onların fiyatları artsın ki, Türk takımları arasında para alış verişi olsun. Yabancıları yüksek bonservis bedelleri vereceklerine Türk futbolcularına versinler" açıklamasını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious