Fikret Orman: Manyak mı bu derlerdi!

Fikret Orman: Manyak mı bu derlerdi!.20616
  • Giriş : 19.06.2017 / 08:21:00

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, takımının Uzak Doğu Programı hakkında konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şampiyon Beşiktaş'ın Başkanı Fikret Orman, takımının hedefleri hakkında bilgi verdi ve Uzak Doğu Programı hakkında ile ilgili çarpıcı sözler sarfetti.

SON iki yılın Spor Toto Süper Lig şampiyonu Beşiktaş, hedeflerini büyüttü. Kara Kartal artık değil Türkiye, Avrupa sınırlarını da aşıp bir dünya kulübü olmak istiyor. Bu vizyonu ortaya koyan isim ise başkan Fikret Orman... Siyah-beyazlı camianın 1 numarası ile tabiri yerindeyse ‘büyük resmi’ konuştuk. Başkan, kulübü hayâlindeki seviyeye nasıl getireceğini tüm detaylarıyla VATAN’a anlattı:

“BİLİNDİĞİ gibi göreve geldiğimizde tüzüğü değiştirdik. Beşiktaş’ta 3 dönemden fazla başkanlık yapamıyorsun. Ben şu an ikinci dönemimdeyim, bu nedenle ya 2019 ya da 2022’de bırakacağım.

100 MİLYON TARAFTAR OLACAK

YAPMIŞ olduğumuz işleri sadece Futbol takımının saha sonuçlarına bağlamamak lazım. İkinci dönemimin sonuna kadar olan süreçte en büyük hedefim 100 milyon taraftarı olan bir Beşiktaş yaratmak. Bunu başaracağımıza inanıyorum.

TEMMUZ ayının 16’sında Çin’e gideceğiz. Guangzhou’da Schalke ile maç yapacağız. Schalke dediğin kulübün sosyal medya hesaplarını 20 milyon Çinli takip ediyor. Bu kadar insanla iletişim kuruyorlar. Biz bunu 30-40 milyon yaparız.

ŞUNU unutmamak lazım. Mesela Manchester City, Uzak Doğu programına 2003’te başlamış. Biz şimdi başlıyoruz. Ben 2003’te başkan olsaydım ve ‘Çin’e gidiyoruz’ deseydim, ‘Manyak mı bu!’ derlerdi. Adamların o zaman gördüğünü biz şimdi görüyoruz. Arkadan geliyoruz ama bunları yapmadığımız takdirde bir yere gelemeyiz.”

"O ARAZİYE GÖKDELEN Mİ YAPACAĞIZ?"

ÜMRANİYE Nevzat Demir Tesisleri’nin yanındaki arazi için 15 defa Ankara’ya gittiğini söyleyen Orman, “Biz devlete müracaat ettik. Kamu yararına bir dernek olan Beşiktaş, burada çim saha yapıp oyuncu yetiştirecek. ‘Projesini yapın, ihaleye çıkalım’ dediler. Biz de yaptık, ihaleye çıkıldı, birileri girdi, kazandı, parasını yatırmadı. Tekrar ihaleye gidildi, yine aynı.

BÖYLE haksızlık olur mu? Trabzon’da, G.Antep’te, Sivas’ta, Eskişehir’de statlar, sahalar yapıyorsun, bakımlarını da devlet olarak sen yapıyorsun. Biz Türkiye’yi her sene dünyada temsil ediyoruz... Biz ne yapacağız oraya, gökdelen mi yapacağız! Çim saha yapacağız, altyapı tesisini taşıyacağız, çocuklar oynayacak. Bir ihale, iki ihale, üç ihale...” dedi.

‘Tribünden gelmesem başkanlık yapamam!’

“BEŞİKTAŞ başkanlığı gerçekten çok zor bir iş. Çok zor süreçlerden geçtik, geçiyoruz. Tribünden gelmediğin sürece, tribün aşkın olmadığı sürece yapılmaz. O aşkın olması lazım. Aşk olmadan meşk olmuyor.”

'Transferle işimiz az'

TRANSFER planlamalarına ilişkin  ipuçları veren başkan Orman, “Takımda çok değişiklik olmayacak. Transferle işimiz az. Şöyle söyleyeyim, geride kalan sezonda oynadığımız maçlarda en çok oynayan 15 kişiyi ele alırsak örneğin, değişiklik yüzde 20’yi geçmeyecektir” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİY10

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*