‘Fikri gelene' 150 bin YTL

‘Fikri gelene' 150 bin YTL.27390
  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Turkcell, Türkiye’deki teknoloji tutkunu gençlerin üretkenlik içeren çalışmalarına destek olarak inovasyonu özendirmek amacıyla bir teknoloji yarışması düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

“Turkcell MobilGelecek Yarışması”nda beş ayrı dalda toplam 150 bin YTL ödül verilecek. Türkiye’deki teknoloji tutkunu gençlerin çalışmalarına destek vermek amacıyla yola çıkan yarışma, kamuoyunda farkındalık oluşturarak inovasyonun Türkiye’deki gelişimine destek olmayı ve özel sektör-üniversite işbirliğini pekiştirmeyi hedefliyor.

“Refah inovasyonla artar”

Tanıtım toplantısında açılış konuşmasını yapan Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, toplumun refah seviyesinin yükselmesinde inovasyonun önemine dikkat çekerek “Toplumumuzun refah seviyesinin yükselmesinin ancak inovasyon aracılığıyla oluşturulacak yeni ürün ve hizmetlerle mümkün olacağına inanıyoruz” dedi. Develioğlu, Türkiye’nin yenilikçi potansiyelinin ortaya çıkartılması, Türkiye’nin teknoloji dünyasında hak ettiği yere gelmesi için genç beyinlerin ve güçlü fikirlerin daha çok desteklenmesi gerektiği gerçeğinden yola çıkarak projelendirilen yarışmanın Türkiye’de mobil dünyanın gelişimini olumlu yönde etkileyeceğini ifade etti. Yarışmanın danışmanlığını üstlenen Ali Akurgal ise Turkcell’in bu yarışma ile rekabet gücü yüksek bir ekonomi oluşturmak için vazgeçilmez olan inovasyonu geliştirmek adına önemli bir adım attığını vurguladı.

5 ayrı dalda düzenleniyor

Turkcell MobilGelecek Yarışması toplam beş ayrı dalda düzenleniyor. Önerilen çözüm ve hizmetin sağlayacağı bireysel yarar, kurumsal yarar ve toplumsal yarara göre üç ana dala ayrılan yarışmada, iş modeli ve akademik dallar ise özel dallar olarak belirlendi. Yarışmanın sonucunda her dalın birincisine 30 bin YTL tutarında ödül verilecek. Gençlere yönelik olarak tasarlanan yarışmaya bireysel olarak başvurulabileceği gibi, bir çalışma grubu olarak veya bir firma adına da başvurulabiliyor. Yarışmaya başvurular, 25 Mayıs 2007’de sona erecek. Ödül töreninin ise Ekim 2007’de yapılması planlanıyor. Yarışma ve başvuru şartlarıyla ilgili www.turkcell.com.tr adresinden bilgi alınabiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious