Fikstür dezavantajda!

Fikstür dezavantajda!.5696
  • Giriş : 08.07.2006 / 00:00:00

Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Kızılcahamam'da mükemmel bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yanal, "Kadromuzda 22 futbolcu var. Caner Erkin ve Selçuk İnan sakatlıkları sebebiyle kampta takımla birlikte çalışamadı. Caner'i tedavi ve kontrol amaçlı İsviçre'ye gönderdik. Caner iki hafta sonra bizimle birlikte olacak. Metz Kulübü'nden transfer edilen Stephane Borbiconi'de aramıza katıldı. O da kısa sürede bize uyum sağladı. Sezon başı kampları takımlar açısından çok önemli. Büyük zaferlerin en kamp dönemlerinde kazanıldığını düşünüyorum" dedi.

Yanal, göreve geldiği günden bu yana 21 oyuncuyla yollarını ayırdıklarını ifade ederek, "Şu anda kadromuzda yer alan 22 futbolcudan 11'i yeni. Çok genç, yenetekli oyuncuları kadromuza dahil ettik. Üç transfer daha yapmak istiyoruz. Bunların biri yabancı, ikisi yerli olacak" diye konuştu.

Transferde zor bir dönemden geçtiklerini dile getiren Yanal, transferlerin kolay gerçekleşmediğini özellikle Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonaları'nın olduğu dönemlerde iyi oyuncuları almak, gerçekten çok zor olduğunu kaydetti. Dünya Şirketi Vestel'in vizyonuyla bir yol çizmeye çalıştıkarını ifade eden tecrübeli teknik adam Ersun Yanal, "Biz Türk futboluna önemli katkılar yapmak istiyoruz. Hem yetiştiren, hem de ligde yarışan bir takım olacağız. Türkiye'de futbolun daha ileriye gitmesi için sponsorları artması şart. Bu sezon ligimizin çok daha renkli, çok daha heyecanlı geçeceğini düşünüyorum. İşte bir Ülker grubu. Beşiktaş'a çok kaliteli bir oyuncu kazandırdılar. Aynı şekilde Galatasaray içinde bir transfer yapacaklarını açıklıyorlar. Vestel'inde Türk futboluna katkıları ortada" açıklamasında bulundu.

Fikstürün kendileri için ne avantaj ne de dezavantaj olduğunu söyleyen Yanal, "Fikstürün avantajlı veya dezavantajlı olduğunu görmek için takımların durumlarına bakmak lazım. Bu takımların performanslarıyla orantılı bir durum. Biz lig öncesinde iyi bir hazırlık dönemi geçiyoruz. Önümüzdeki hafta Avusturya'da ikinci etap kampımız başlayacak. Burada oynayacağımız hazırlık maçlarıyla yeni sezona iyi bir başlanğıç yapacağımıza inanıyorum. Hangi takımla oynayacağımız çok önemli değil, önemli olan bizim sahada yaptıklarımız" diye konuştu.

Dünya Futbol Kupası finaline de değinen Ersun Yanal, "İki takımdan hangisi kazanırsa kazansın sürpriz sayılmamalı. Almanya 2006'da kalite ve mücadele açısından üst seviyede maçlar seyrettik. Tartışmasız herkesin bir numaralı favorisi Brezilya, ferdi oyunun bedelini ağır ödedi. Fransa, kötü başladığı turnuvada finale kadar yükseldi. Güzel bir final olacak" yorumunu yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious